Македонија

Пендаровски: Гласањето за бројот 3 е гаранција дека нема да се врати режимот на Груевски

април 24, 2019 „Гласањето за бројот на 3 е гаранција дека нема никогаш да се врати режимот на Груевски“. Ова го изјави вечерва кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски на трибина во Прилеп. „Во Прилеп се сеќавате на „пиштење и вриштењ“е и рекет...

СВЕТ

АНАЛИЗИ

error: Крадењето авторски текстови е казниво со закон!!!