СТАНДАРД life

Стил

Стил

📷 Познатата актерка на црвениот тепих пристигна во облека од 3 милиони долари

Radmila Tasevska
На наградите SAG Awards во Лос Анџелес, една од најзабележителните личности беше убавата актерка Маргот Роби. Роби повторно пристигна на црвениот тепих во издание кое...
Стил

📸 Најследената жена на Инстаграм фотографирана во Париз: Нејзиното лице привлече внимание

Radmila Tasevska
Селена Гомез го привлече вниманието со својот изглед во Париз. Актерката и пејачка е фотографирана на вечера во краток црн фустан, но вниманието го украде...
Стил

📸 Можете ли да верувате дека оваа жена има 74 години?

Radmila Tasevska
Вера Ванг беше олицетворение на гламурот во долг бел фустан на гала вечерта на БАФТА 2024. Модната легенда ги сврте главите во елегантен аутфит кој...
Стил

📸 Дакота Џонсон на премиерата на „Мадам Веб“ се појави во проѕирен фустан од сребрени ланчиња

Radmila Tasevska
Дакота Џонсон е ѕвездата на новиот филм „Мадам Веб“ (Madame Web), кој штотуку почна со киноприкажувањата во светот. Но, американската глумица на премиерата во Лос...
Стил

📸 Дакота Џонсон и пркоси на зимата во целосно проѕирен фустан

Radmila Tasevska
Ѕвездата од трилогијата „50 нијанси сиво“ последниве неколку дена вредно го промовира претстојниот филм „Madame Web“, во изданија соодветни на улогата на оваа хероина на...
Стил

📸 Мајли ги привлече погледите на Греми со овој фустан: Дизајнерот работел на него 675 часа

Radmila Tasevska
Пејачката Мајли Сајрус ја освои првата Греми награда во кариерата, во категоријата за најдобра песна – Flowers. Мајли привлече големо внимание со својот стајлинг, како...
Стил

📽Оливија Родриго блесна во црвен фустан, еден детаљ го украде вниманието

Radmila Tasevska
Американската пејачка и актерка Оливија Родриго блесна на овогодишните Греми награди во фустан на Версаче, кој го замени со впечатлив црвен фустан од индискиот дизајнер...
Стил

📸 Дел од најдобро облечените ѕвезди од Греми

Radmila Tasevska
Ноќта на најважните музички награди обезбеди и некои важни модни моменти. Ѕвездите не разочараа додека позираа на црвениот тепих на 66-тото доделување на Греми наградите...
Стил

📸Во ласкав фустан инспириран од 80-тите: Прекрасната Моника Белучи предизвика возбуда на гала вечерата

Radmila Tasevska
Заедно со француската дива Изабел Ипер, новото издание на гала-вечерата Сидакшн во Париз го одбележа и прекрасната Моника Белучи. Италијанската дива по доделувањето на наградите...
Стил

Во луксузна бунда на ревија: Поранешната прва дама на Франција го прифати новиот тренд

Urednik
Кога не се појавува во кампањите на дизајнерските брендови, сестраната Карла Бруни ги поддржува во улога на славна гостинка на модни ревии. Оваа поранешна прва...