СТАНДАРД life

Секс и врски

Секс и врски

Седум работи кои нарцисите секогаш ги прават на крајот од врската, тврдат психолозите

Radmila Tasevska
Ако сте во врска со нарцис и одлучите да ја прекинете, тоа не значи дека вашата врска е официјално завршена, барем во неговиот или нејзиниот...
Секс и врски

Идентификувани модели на однесување кои водат до изневерување во врските

Radmila Tasevska
Според една студија објавена од „Psychological Science“, откриено е дека постојат неколку модели кои постојано се појавуваат кога станува збор за луѓе кои изневеруваат додека...
Секс и врски

Жените во студијата откриле дали големината на машките гениталии им е важна за оргазам

Radmila Tasevska
Откако жените ја открија својата идеална големина на пенис, спроведено е истражување на прашањето за сите прашања: дали големината на пенисот е важна за постигнување...
Секс и врски

Храната како афродизијак: Ова се најдобрите намирници за подобро либидо

Radmila Tasevska
Либидото, или сексуалната желба, може да подлежи на различни фактори, вклучувајќи го физичкото здравје, емоционалната благосостојба и хормоналната рамнотежа, а храната може да има големо...
Секс и врски

Зошто секс после вежбање е супер идеја?

Radmila Tasevska
Вежбањето во теретана и вежбањето во спалната соба се поповрзани отколку што си мислите. Сексот сам по себе е одлична физичка активност и во некои...
Секс и врски

Секс на поинаков начин: Мали промени – големи придобивки

Urednik
На почетокот на врската, парот не размислува многу за тоа какви видови секс има и дали можеби нешто им недостасува. Како што минуваат годините, полека...
Секс и врски

Еве колку често треба да имате секс за да го забавите стареењето

Radmila Tasevska
Има многу придобивки кои доаѓаат од сексот: тој согорува калории, го зајакнува вашиот имунолошки систем, промовира интимност и се разбира, ослободува допамин во вашиот мозок....
Секс и врски

Што се случува со нашиот мозок кога сме заљубени?

Radmila Tasevska
Заљубувањето од глава до пети може да наведе многу луѓе да прават работи кои веројатно не би ги направиле доколку не им се допаѓа таа...