СТАНДАРД life

Radmila Tasevska

Хороскоп

Мажите родени под овие три хороскопски знаци се најлошите возачи

Radmila Tasevska
Како што наидуваме на добри возачи во сообраќајот, исто така наидуваме на лоши возачи во речиси еднаков број. Овие луѓе носат непромислени одлуки во сообраќајот,...
Шоубиз

📸 Новиот стил на сопругата на Канје Вест е за затвор – буквално

Radmila Tasevska
Бјанка Цензори никогаш не престанува да шокира. Сопругата на раперот Канје Вест е позната по своите ризични комбинации, но сега отиде предалеку. Таа низ Париз...
Шоубиз

📸 Оливија Вилд го привлече вниманието на ревијата со проѕирна кошула без градник

Radmila Tasevska
Американската актерка Оливија Вајлд (39) привлече внимание со својот изглед кога се појави на ревијата на модната куќа „Ив Сен – Лоран“ на модната недела...
Здравје

Овие овошја не треба да се јадат на празен стомак за појадок

Radmila Tasevska
Консумирањето овошје е одличен начин да внесете важни хранливи материи во вашата исхрана, но одредени видови овошје не се препорачува да се консумираат на самиот...
Хороскоп

Жените родени под овие знаци често ја менуваат бојата на косата

Radmila Tasevska
Промената на бојата на косата често не е само козметичка одлука, туку и начин на изразување на личноста и стилот. Жените родени под три хороскопски...
Шоубиз

Ќе се снима „Бриџит Џонс 4“

Radmila Tasevska
Се подготвува четвртиот филм од романтично-комичната сага за Бриџит Џонс, при што главната улога повторно ќе ја толкува Рене Зевлегер. Продукцијата почнува овој мај во...
Шоубиз

📷Џенифер Анистон се верила?

Radmila Tasevska
Познатата актерка Џенифер Анистон ги поттикна гласините за свршувачка откако позираше на доделувањето на SAG наградите со огромен дијамантски прстен на левата рака. 55-годишната актерка...
Здравје

Овие намирници позитивно влијаат на здравјето на срцето

Radmila Tasevska
Консумирањето одредени намирници може да влијае на здравјето на срцето. Досега, неколку студии покажаа дека исхраната во медитерански стил, која содржи многу овошје и зеленчук,...
Здравје

Пет плодови богати со хранливи материи кои го зголемуваат нивото на хемоглобин

Radmila Tasevska
Овошјето, кое е богато со хранливи материи како што се железо, витамин Ц, фолна киселина и други хранливи материи, може да помогне природно да го...
Стил

📷 Познатата актерка на црвениот тепих пристигна во облека од 3 милиони долари

Radmila Tasevska
На наградите SAG Awards во Лос Анџелес, една од најзабележителните личности беше убавата актерка Маргот Роби. Роби повторно пристигна на црвениот тепих во издание кое...