Таг : возачи

Хроника

Казнети 273 возачи во Скопје, 50 за брзо возење

Берта Китинска
Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден (18 октомври) на територијата на Скопје се изречени вкупно 273 санкции, меѓу кои за...
Хроника

Во Скопје вчера изречени вкупно 250 казни за возачи

Влатко Зорба
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот...
Хроника

Во Скопје санкционирани 339 возачи, 108 за пречекорена брзина

Stefanija Kuzmanovska
Во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје изречени се вкупно 339 санкции....
Хроника

Вкупно 322 санкции од полицијата вчера на територијата на Скопје

Берта Китинска
Министерството за внатрешни работи соопшти дека на територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 322 санкции. Меѓу нив, за возење...
Хроника

Во Скопје 379 санкционирани возачи, 101 ја пречекориле брзината

Влатко Зорба
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 379 санкции, меѓу кои 101 за пречекорување на дозволената брзина на движење, во текот на вчерашниот ден...
МАКЕДОНИЈА

РСБСП: Бидете подготвени за возење на високи температури

Летото само што започна, но температурите веќе се издигнаа над 30°C. Во вакви услови возењето и патувањето стануваат се потешки и бараат многу повеќе внимание,...
ЕКОНОМИЈА

Сугарески: Со посебна Уредба се зголемува дневното возење на возачите на камиони

Берта Китинска
Владата ги за време на кризната состојба со цел да обезбеди непречен транспорт на стоки во земјава и странство ги одложи сите испити на возачите...
Технологија

ВИДЕО: Што се случува кога со голема брзина ќе поминете преку лежечки полицаец

Возачите често не ја намалуваат брзината на лежечките полицајци поставени на улиците, чија цел е токму спротивното, оние кои не ја прилагодуваат брзината да го...
Хроника

Казнети 99 возачи за непрописно паркирање

Влатко Зорба
Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно осум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје....