СТАНДАРД life

Балкан микс

Балкан микс

📸Сите зборуваат за стајлингот на Северина на Дора: Ова е ексцентрична креација со која пејачката го воодушеви регионот

Radmila Tasevska
Северина со месеци е главна тема на регионалните медиуми. Популарната пејачка се најде во центарот на медиумското внимание како од Србија и Хрватска, така и...
Балкан микс

📸 Првите фотографии од уништениот автомобил на Ѓорѓе Давид

Radmila Tasevska
Српскиот музичар Ѓорѓе Давид неодамна доживеа страшна несреќа во Македонија, во која рокерот удри во жена која подлегна на повредите. Сега се појавија и првите фотографии...
Балкан микс

📸 Нина Бадриќ воодушеви илјадници фанови со нова фотографија

Radmila Tasevska
Нина Бадриќ со ново селфи воодушеви илјадници свои фанови на Инстаграм. Пејачката позираше со широка насмевка и ја покажа новата фризура. „Од сабајле ми мириса...
Балкан микс

📽 Обожавател ја налути Лепа Брена: „Што очекуваш? Како да го видам тоа од два метра?“

Radmila Tasevska
На социјалните мрежи се шири снимка од Лепа Брена на концерт, на кој некој обожавател ја изнервирал бидејќи мафтал со мобилниот пред нејзиното лице барајќи...
Балкан микс

📽 Јелена Розга ја откри тајната на својот изглед: „Се е можно без операција“

Radmila Tasevska
Јелена Розга (46) е една од најуспешните хрватски ѕвезди, а покрај нејзиниот музички талент, многумина со години се воодушевени од нејзиниот изглед, бидејќи изгледа како...
Балкан микс

📸 Јелена Розга во врска со синот на Тончи Хуљиќ? Фатени заедно во шопинг

Radmila Tasevska
Розга и Иван се заедно со години, но секогаш вешто избегнувале да ја коментираат нивната врска. Пејачката Јелена Розга секогаш се трудела својот приватен живот...
Балкан микс

📸 Милош Биковиќ ја објави првата фотографија со својот син

Radmila Tasevska
Актерот Милош Биковиќ пред еден месец стана татко, а неговата избраничка Ивана Малиќ на свет донесе наследник кого гордите родители го крстија Васа. Милош Биковиќ...
Балкан микс

📽 Јелена Розга се расплака на сцената за време на концерт во Скопје

Radmila Tasevska
Јелена Розга во рамки на турнејата Минут срца мог одржа концерт во распродадената Арена Борис Трајковски во Скопје. Додека публиката едногласно ја пееше песната Опрости...
Балкан микс

Еве која песна и ја посветил Здравко Чолиќ на својата поранешна љубов

Radmila Tasevska
Легендарниот пејач беше еден од најголемите заводници на сцената. Здравко веќе 23 години е во среќен брак со сопругата Александра со која има две ќерки...
Балкан микс

📸 Еве кој ќе го замени Биковиќ во „Белиот лотос“

Radmila Tasevska
Продукцијата на HBO откри кој ќе го замени српскиот драмски уметник во глобално популарната серија! Милош Биковиќ беше исфрлен од серијата „Белиот лотос“ на HBO...