СТАНДАРД life

Концерт

МК Сцена

Концерт на легендарниот српски рапер Марчело во МКЦ

Radmila Tasevska
На 24 февруари со почеток во 21 часот во Младинскиот културен центар ќе се одржи самостојниот концерт на легендарниот српски музички артист, писател и поет,...
Балкан микс

📽 Јелена Розга се расплака на сцената за време на концерт во Скопје

Radmila Tasevska
Јелена Розга во рамки на турнејата Минут срца мог одржа концерт во распродадената Арена Борис Трајковски во Скопје. Додека публиката едногласно ја пееше песната Опрости...
Балкан микс

Лепа Брена го распродаде третиот концерт во Загреб и го најави четвртиот

Radmila Tasevska
Лепа Брена го распродаде третиот концерт во Загребската Арена и најави дека ќе одржи и четврти. Третиот е распродаден … Па време е да го...
Балкан микс

Пријовиќ откри што и кажала Розга кога ја повикалa да гостува на концертот во Арена

Radmila Tasevska
Јелена Розга беше една од гостите на концертот на Александра Пријовиќ во Арена Загреб. Александра во емисијата Балканска улица на ТВ Блиц откри како ја...
Балкан микс

Марија Шерифовиќ го прекина новогодишниот концерт, публиката фрлаше петарди околу бината

Urednik
МАРИЈА Шерифовиќ вчера настапи во Зеница, а нејзиниот новогодишен концерт остана во сенка на инцидент. Пејачката го прекина концертот по полноќ откако неколку пати ја...
Балкан микс

🎥Фан на Розга зел боледување за да ја види и да и постави едно прашање…

Urednik
Хрватската пејачка Јелена Розга на последниот настап доби важна порака од свој обожавател, а еве како му одговори. Таа во четвртокот настапи на настанот наречен...
Балкан микс

Мерлин за хрватските медиуми изјави што би му кажал на 20-годишниот Дино

Urednik
По распродадените концерти на 8, 9 и 15 декември, Дино Мерлин вечерва по четврти пат настапува во Арена Загреб. На 62-годишна возраст, тој сè уште...
МК Сцена

Влатко Стефановски и неговото трио одржаа спектакуларен концерт во Белград

Radmila Tasevska
„Влатко Стефановски ја воодушеви белградската публика“, „Спектакуларен концерт на Влатко Стефановски во Белград“, „Вистински мастер клас на гитара, воодушеви со специјалниот гостин Раде Шербеџија“, „...
Балкан микс

Лепа Брена најави концерт во загрепската Арена за една година, а билетите веќе речиси распродадени

Urednik
Регионалната музичка ѕвезда Лепа Брена (63) најави концерт во загрепската Арена следната година на промоција на сопствениот бренд чорапи „Лејди Б“ во Загреб. – Знаете...