СТАНДАРД life

Стил

Шоубиз

📸 Новиот стил на сопругата на Канје Вест е за затвор – буквално

Radmila Tasevska
Бјанка Цензори никогаш не престанува да шокира. Сопругата на раперот Канје Вест е позната по своите ризични комбинации, но сега отиде предалеку. Таа низ Париз...
Стил

Во луксузна бунда на ревија: Поранешната прва дама на Франција го прифати новиот тренд

Urednik
Кога не се појавува во кампањите на дизајнерските брендови, сестраната Карла Бруни ги поддржува во улога на славна гостинка на модни ревии. Оваа поранешна прва...
Стил

📷Елегантниот боб на познатата русокоса е најдоброто решение за дамите над 50 години

Urednik
Актерката Наоми Вотс со години му е верна на бобот во различни варијанти, а на премиерата на новата сезона „Fued: Capote Vs. The Swans“ во...
Стил

📸 Враќање со стил: Ријана го привлече вниманието во никогаш поелегантно издание

Radmila Tasevska
Во улога на славен гостин на ревиите на водечките брендови во светот на модата, никој не привлекува толку внимание како најбогатата дама во музичката индустрија...
Стил

📷Џенифер Лопез каква што уште не сме ја виделе: Ја покажа својата откачена страна, но и новата фризура

Urednik
Новото издание на Неделата на висока мода во Париз го отвори модната куќа Скиапарели, со познати гости предводени од латино дивата Џенифер Лопез Парчињата во...
Стил

📸Смеење до солзи: Ева Лонгорија се присети на своите модни неуспеси

Urednik
Актерката и продуцентка Ева Лонгорија редовно ги воодушевува љубителите на модата ширум светот со своите модни изданија на и надвор од црвениот тепих. Без сомнение,...
Стил

📷Не се грижи што мислат другите: Никол Кидман во фустан за кој е потребна храброст

Urednik
Никол Кидман неодамна во едно интервју изјави дека воопшто не и е грижа што мислат другите за нејзиниот моден избор. А на премиерата на нејзината...
Стил

📷Ова е еден од најубавите пуловери: Толку е шик и удобен, а еден детал го прави посебен

Urednik
Познатата пејачка Риа Ора пристигна на ревијата на машка облека Dior Homme есен/зима 2024-2025 година како дел од Париската модна недела и покажа стајлинг достоен...
Стил

📸Ниту ниските температури не ја натераа познатата бринета да го сокрие својот фантастичен фустан со капут

Urednik
И покрај температурите под нулата и силниот снег, Кендал Џенер го „заборави“ топлото палто и покажа смел зимски стајлинг. За излегувањето со сестрите Ким и...
Стил

📸Црвената е хит боја на сезоната, но овој фустан тешко дека ќе најде конкуренција

Urednik
Пејачката Дуа Липа на доделувањето на наградите во Лос Анџелес искомбинира фустан од Прада со накит Tiffany & Co во комбинација за која долго ќе...