Таг : Премиера

Фудбал

Претседателот на Премиера: Целта е да се започне на 12 јуни, ќе има фудбал секој ден

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на Премиера, Хавиер Тебас изјави дека се надева дека фудбалската сезона во Шпанија ќе продолжи на 12 јуни, по пауза од повеќе од три...
Забава

Одложена премиерата на новиот Бетмен за октомври 2021 година

Влатко Зорба
Американско филмско студио „Warner Bros.“ ја одложи премиерата на неколку негови филмови, вклучително и продолжението на Бетмен (The Batman, 2021). Според „Deadline“, првото скринирање за...
Забава МАГАЗИН

Филмови чии премиери се откажани или одложени поради пандемијата

Кристина Денесовска
Како што пандемијата со коронавирусот продолжува да се шири ширум светот, Холивуд беше приморан да ги откаже или одложи реализирањата на некои од најочекуваните филмови,...
Забава МАГАЗИН

Одложена премиерата на новиот „Black Widow“

Самостојниот суперхеројски филм за Црната вдовица, со Скарлет Јохансон, е одложен поради моменталната состојба со пандемијата на коронавирусот. Премиерата беше закажана за 1 мај 2020...
Забава МАГАЗИН

Откажани премиерите на „Тивко место 2“, „Тролови“, „Мулан“

Кристина Денесовска
Поради растечката пандемија на коронавирусот, кино салите ширум светот ги откажаа премиерите на неколку филмови, меѓу кои и продолжението на „Тивко место“. Филмот во кината...
Забава МАГАЗИН

Се откажува премиерата на новиот Џејмс Бонд филм поради коронавирусот

Фановите на Џејмс Бонд ќе мора да се стрпат, бидејќи премиерата на новата авантура на познатиот британски шпион „No Time to Die“ е одложена и...
Технологија

Нови информации за премиерата на Samsung Galaxy S11

Влатко Зорба
Израелската веб-страница Girafa откри кога ќе биде претставена серијата Galaxy S11 на Samsung, но не прецизираа дали таа всушност ќе се вика така или не....
Забава МАГАЗИН

Премиера на последниот дел од Војна на ѕвездите

Кристина Денесовска
Живописни дроиди и оклопни пушки рамо до рамо со холивудските ѕвезди и моќници ја овковечија светската премиера на „Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер“, деветиот...