Таг : Филм

Култура

Музејот на современата уметност започнува со онлајн филмска програма „Што е филм? Попис 2.0“

Музејот на современата уметност – Скопје од денеска, па се до 23 јули, започнува со онлајн филмска програма „Што е филм? Попис 2.0“, во чии...
Забава

Том Круз гради ЛУКСУЗНА НАСЕЛБА за потребите на филм

Stefanija Kuzmanovska
Американскиот филмски актер и продуцент Том Круз гради цело село на напуштената писта на РАФ во Оксфордшир, Велика Британија, каде планира да продолжи со снимањето...
Забава МАГАЗИН

Филмови чии премиери се откажани или одложени поради пандемијата

Кристина Денесовска
Како што пандемијата со коронавирусот продолжува да се шири ширум светот, Холивуд беше приморан да ги откаже или одложи реализирањата на некои од најочекуваните филмови,...
Забава МАГАЗИН

Ѕвездите на филмот Зараза предупредуваат дека никој не е имун на вирусот

Целата планета моментално се бори со пандемијата од коронавирусот. Филмот Зараза (Contagion) со оскаровците Мет Дејмон, Кејт Винслет, Гвинет Палтроу и Лоренс Фишбурн, можеби е...
Забава МАГАЗИН

Најдобрите филмови кои можете да ги гледате додека сте во изолација

Кристина Денесовска
Милиони луѓе ширум светот се во карантин како би се спречило ширењето на пандемијата од коронавирусот. Токму поради тоа, многумина главно прашање во текот на...
Забава МАГАЗИН

Како Дизни го предвиде вирусот?

И додека цел свет се соочува со пандемија, бројни Дизни фанови дојдоа до теорија дека всушност Дизни го предвидел кобниот коронавирус. Се започна кога оваа...
Забава МАГАЗИН

Филмот Pretty Woman слави 30 години од премиера

Ричард Гир бил подготвен да ја одбие улогата, кога по телефон го побарала Џулија Робертс и му рекла: „Те молам, кажи да!“ Така настанала една...
Забава МАГАЗИН

Светот „навлечен“ на филмови за пандемии, а еден од нив привлече многу внимание

Уште кога бројот на случаи на заболени од ковид-19 беше релативно мал, актерката Гвинет Палтроу нè потсети на еден нејзин филм од 2011 година, во...