СТАНДАРД life

Urednik

МК Сцена

Последното долгометражно документарно остварување на Тамара Котевска доби светски дистрибутер и започнува со „патување“

Urednik
Документарниот филм THE WALK (Патување пеш) во режија на Тамара Котевска започнува со европска фестивалска турнеја. Најпрво, филмот ќе има европска премиера на најголемиот фестивал...
Шоубиз

Конечно на тронот: Оваа насловна е доказ дека Викторија Бекам конечно знае што прави

Urednik
Иако ги красеше насловните страници на најпрестижните модни списанија, Викторија Бекам неодамна го доби најголемото признание, откако блесна на насловната страница на Financial Times. Поранешната...
Здравје

ПРВ И ЕДИНСТВЕН ЦЕНТАР ЗА ТРЕТМАН НА БОЛКА СО МУЛТИДИСЦИПЛИНАРЕН ПРИСТАП ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“

Urednik
Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ е ставен во функција новиот и уникатен Центар за третман на болка со мултидисциплинарен пристап, кој е единствен од ваков...
МК Сцена

Парлов, тату мајстор: Основата на добрата тетоважа е кога ќе се послуша артистот за изгледот на дизајнот

Urednik
Секој човек има различен праг на толеранција. Јас би рекол дека има болка, но издржлива. Хигиената е на прво место, се отвара игла за секој...
Стил

Во луксузна бунда на ревија: Поранешната прва дама на Франција го прифати новиот тренд

Urednik
Кога не се појавува во кампањите на дизајнерските брендови, сестраната Карла Бруни ги поддржува во улога на славна гостинка на модни ревии. Оваа поранешна прва...
Шоубиз

Роберт Де Ниро: Јас сум 80-годишен татко и тоа е одлично

Urednik
Американскиот актер Роберт де Ниро во ново интервју зборуваше за својата најмлада ќерка, опишувајќи го искуството да се биде 80-годишен татко како „одлично“. Двократниот оскаровец...
Храна

Рецепт за турски менемен: Се служи како појадок, но вие сами одлучете кога ќе го јадете

Urednik
Се надеваме ќе ви се допадне рецептот за овој турски специјалитет – менемен. Покрај тоа што е едноставен за правење, комбинацијата од пиперки, домати, со...
Здравје

Се чувствувате преоптоварено? Овој зеленчук ќе ви помогне при замор и несоница

Urednik
Спанаќот е суперхрана која се повеќе ја препорачуваат експертите, бидејќи во последно време се повеќе се зборува за важноста на магнезиумот и начините да се...
Шоубиз

🎥Како изгледа внатрешноста на продавница со потпис на Анџелина Џоли

Urednik
Иако претходно откри дека баш и не ја интересира модата, Анџелина Џоли отсекогаш била позната како актерка со добар стил. Нејзините комбинации ретко беа екстравагантни,...