Таг : Музичар

Забава МАГАЗИН

Српскиот музичар Џорџе Давид позитивен на коронавирусот

Српскиот музичар Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот. „За жал, потврдено ми е дека имам ковид-19. Не сфаќам… очаен сум. Вирусот ќе помине...
Забава МАГАЗИН

Почина познатиот џез музичар Ману Дибанго

Легендарниот саксофонист Ману Дибанго почина во Франција како последица на ковид-19 на 87 години, изјавил за Франс неговиот претставник. Светски познат по својот сингл Soul...
Забава МАГАЗИН

Рамбо Амадеус ја истакна добрата страна на коронавирусот

Црногорскиот музичар Рамбо Амадеус на својот официјален Фејсбук проифил објави статус со кој многумина би се согласиле. Контроверзниот музичар објави две фотографии од Венеција, каде...
Забава МАГАЗИН

Ози Озборн потврди дека има благ облик на Паркинсонова болест

Познатата легенда на рок и метал музиката, кој низ годините се бореше со зависноста, во интервју потврди дека е болен. Пејачот на легендарниот бенд Black...