Таг : рапер

Забава МАГАЗИН

Голема трагедија во семејството на познатиот рапер, неговата ќерка почина

Раперот Ерик-Б објави дека неговата ќерка Ерика Суприм Баријер имала тешка сообраќајна несреќа и лекарите не успеале да ѝ го спасат животот. Во неделата вечерта...
Забава МАГАЗИН

Крадци го убиле раперот Поп Смоук

Кристина Денесовска
Американскиот рапер Поп Смоук синоќа бил убиен во својот дом во Лос Анџелес, за време на грабеж, пренесува TMZ. Музичарот, чие вистинско име е Башар...
Забава МАГАЗИН

Пост Малон донел 50.000 долари во клуб и ги делел на присутните

Американците овој викенд ја следеа финалниот натпревар на NFL, која го носи популарниот назив Супербол. И додека многумина го славеа спектаклот, раперот Пост Млон одлучил...
Забава МАГАЗИН

Еминем објави нов албум

Американскиот рапер Еминем без никаква претходна најава, вчера вечер објави нов албум, насловен “Music To Be Murdered By”. Ова е вистинско изненадување за фановите, бидејќи...
Забава МАГАЗИН

Раперот Стормзи во емисија дошол по куќни папучи

Британскиот рапер Стормзи, кој на фестивалот во Гластонбури на сцената е појави во панцир дизајниран од уличниот уметни Банкси, во вторникот во емисијата BBC Breakfast...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер на сака сериозна врска со познатиот рапер

Откако пред повеќе од еден месец ја прекина врската со Травис Скот, таткото на нејзината ќерка Сторми, 22-годишната милијардерка се почесто може да се види...
Забава МАГАЗИН

Фановите го нападнаа раперот поради тоа што и го дал на својата ќерка

Раперот ЈиЏи (YG) предизвика лавина реакции на социјалните мрежи откако објави кратко видео на Инстаграм, кое сега е веќе избришано, на кое на тригодишната ќерка...