СТАНДАРД life

Струмица

МК Сцена

Големиот настан на Exit во Македонија со светски и регионални ѕвезди воодушеви повеќе од 20.000 фанови

Urednik
Долгоочекуваното, второ издание на настанот Get EXITed во Струмица, организиран од тимот на EXIT, им приреди на посетителите незаборавен спектакл синоќа во Градскиот парк Струмица!...
МК Сцена

Вечерва „Get EXITed“ забава во организација на тимот на EXIT

Urednik
Во Струмица вечер втор пат ќе се одржи големата целовечерна забава „Get EXITed“ во организација на тимот на „ЕГЗИТ“ фестивалот и Општина Струмица. Организаторите го...
МК Сцена

Џон Њуман и Бурак Јетер пристигнуваат на „ЕГЗИТ“ во Струмица

Urednik
На второто издание на „Get EXITed“ настанот во Градскиот парк во Струмица на 7 септември пристигнуваат возбудливи светски и регионални имиња. На овој Егзитов спектакл,...
ЕКОНОМИЈА

Објавен оглас за распределба на 37 социјални станови во општина Струмица

Влатко Зорба
Министерството за транспорт и врски објави оглас за распределба на 37 социјални станови во општина Струмица во станбенa зградa на улица “Ѓорѓи Василев“ број 44...
ЕКОНОМИЈА

Здружението ОБНОВА ГЛОБАЛ Струмица упати повик за донации

Влатко Зорба
Здружението на граѓани, ОБНОВА ГЛОБАЛ Струмица, ги повикува сите заинтересирани правни и физички лица и здруженија, државни институции и органи и единици на локалната самоуправа,...
ЕКОНОМИЈА

Ќе се гради експресен пат од Струмица преку Валандово до автопатот на Коридор 10 кај Смоквица

Влатко Зорба
Во финална фаза е проектот за нов експресниот пат од Струмица-преку Валандово до автопатот на Коридор 10 кај Смоквица. Се очекува проектирањето да биде завршено...