Таг : Настап

Забава МАГАЗИН

Пусикет Долс повторно мета на критики поради нивниот настап

Кристина Денесовска
Женската група Пусикет Долс повторно е на удар на јавноста, поради изборот на облеката за време на хуманитарниот настап на „Sport Relief“. Настанот има за...
Забава МАГАЗИН

Гледачите на BBC испратиле 119 тужби поради настапот на Пусикет долс

Неодамна повторно собраната група Пусикет Долс при крајот на февруари гостуваше во емисијата The One Show на каналот BBC1, а телевизијата досега добила 119 тужби...
Забава МАГАЗИН

Најмалку 1.300 жалби за настапот на Џеј Ло и Шакира: Ова е порно!

Елена Даскалова
Во Американската федерална комисија за комуникации пристигнале најмалку 1.300 жалби од гледачи кои се жалат од настапот на полувремето на Супербол на Џенифер Лопез и...
Забава МАГАЗИН

По скандалот на Беовизија, Бора Дугиќ нема да настапи

Кристина Денесовска
Пред десетина дена изби скандал пред Беовизија поради проблематичниот текст на песната „Свадба голема“, која ја изведува Бора Дугиќ, бидејќи бил окарактеристичен како непримерен поради...
Забава МАГАЗИН

Македонка го освои жирито во бугарско талент-шоу

Елена Даскалова
Калина Велковска, која на македонската публика веќе ѝ е позната како Кали, успеа да ги фасцинира членовите на жирито на „Гласот на Бугарија“, шоу кое...
Забава МАГАЗИН

Елтон Џон плачејќи го напуштил концертот

Кристина Денесовска
Елтон Џон во неделата морал да го прекине концертот во Оукленд, Нов Зеланд, бидејќи гласот го изневерил и со плачење ја напушти сцената. „Потполно го...
Забава МАГАЗИН

Ин мемориам: Емотивен настап на Били Ајлиш

Кристина Денесовска
Еден од највпечатливите моменти на вчерашните доделувања на Оскарите беше настапот на Били Ајлиш, која се прости од сите филмски великани кои починаа изминатата година....
Забава МАГАЗИН

Изненадувачки настап на Еминем на оскаровската церемонија (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Непосредно пред самото доделување на музичките категории на Оскарите, изненадувачки настап имаше раперот Еминем, со песната „Lose Yourself“. Тој и самиот има добиено Оскар за...
Забава МАГАЗИН

Раперот Питбул не гостуваше на Супербол, со што се занимава сега

Полувремето на Супербол, на кое настапуваа Џенифер Лопез и Шакира, и понатаму е топ тема, а латиноамериканската заедница тврди дека таа вечер се испишала историја....
Забава МАГАЗИН

Пост Малон донел 50.000 долари во клуб и ги делел на присутните

Американците овој викенд ја следеа финалниот натпревар на NFL, која го носи популарниот назив Супербол. И додека многумина го славеа спектаклот, раперот Пост Млон одлучил...