Таг : Црна Гора

Регион

Маж се самоубил со рачна бомба пред Обвинителството во Цетиње

Берта Китинска
Маж од Цетиње, Д.Д. (61) се самоубил денес активирајќи рачна бомба на влезот од зградата на Обвинителството во тој град. Самоубиството се случи на влезот...
Регион

Црна Гора воведе полициски час од 19 часот

Stefanija Kuzmanovska
Националното координативно тело за инфективни болести на Црна Гора (НКТ) денеска донесе одлука за скратување на работното време на угостителските и услужните субјекти за два...
Забава

Георгиев по забраната да влезе во Црна Гора: Ме изедначија со терорист

Влатко Зорба
Музичарот Владо Георгиев, кому му беше забранет влез во Црна Гора од страна на полициската управа Херцег Нови до 2030 година, вели дека тој бил...
Регион

Црна Гора со нов „корона режим“: Објавен список на мерки кои важат од денес

Берта Китинска
Црногорската влада објави список со мерки што стапија на сила на полноќ Црна Гора воведе низа нови мерки за спречување на понатамошно ширење на коронавирусот....
Регион

Абазовиќ: Имам забелешки на новата влада, но ја поддржувам

Влатко Зорба
Мандатот за состав на новата црногорска влада Здравко Кривокапиќ и лидерот на граѓанското движење УРА, Дритан Абазовиќ беа гости на емисијата „Разбуди се“ на Нова...
Регион

Кривокапиќ: Сакам најдобри односи со Србија, таа природна врска треба да се негува

Влатко Зорба
Мандаторот за состав на Влада на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, вечерва изјави дека очекува поддршка за составот на кабинетот што го предложи, а зборувајќи за...
МАГАЗИН

Црна Гора: Две жени се степале во маркет поради неносење маска (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Вчера се случила тепачка помеѓу две жени во маркет во елитниот дел на Подгорица. Имено, едната од нив се изнервирала затоа што другата не држела...
Регион

Нови 874 заразени во Црна Гора, Подгорица под клуч од петок на полноќ

Stefanija Kuzmanovska
Здравствените власти на Црна Гора во средата регистрираа 874 новоинфицирани со коронавирус, продолжувајќи со серија дневни рушења на рекорди по бројот на заразени на дневна...
Регион

Илјадници верници се простуваат од Амфилохије (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Остатоците од митрополитот црногорско-приморски Амфилохије беа пренесени денес од Цетиње во црквата Христово воскресение во Подгорица, каде утре ќе биде погребан. Голем број верници се...