СТАНДАРД life

Одмор

Шоубиз

Еден од најпопуларните парови го поминува одморот во Мексико

Urednik
Популарната манекенка Каја Гербер деновите ги поминува сончајќи се покрај базен, придружувана од 32-годишниот Остин Батлер. Гербер и Батлер се во романтична врска повеќе од...
Шоубиз

📷Животински принт и минимално бикини! Хајди Клум ја крена температурата на Инстаграм!

Urednik
Манекенката Хајди Клум го прослави Божиќ со својот сопруг Том Каулиц на луксузен одмор. Двојката не ја крие својата љубов, пренесува „Дејли Мејл“, па додека...
Шоубиз

📷Никој не е толку добар како неа: Жешки игри на брановите со убавата Хајди Клум

Urednik
Хајди Клум ја покажа својата неверојатна фигура во бикини додека се капе со својот сопруг по карипските бранови, во азурните води на омилениот остров на...
Шоубиз

(ФОТО) Ја разбудија имагинацијата: Најпознатите манекенки во светот се забавуваа во бикини

Urednik
Кендал Џенер, Хејли Бибер, Џастин Скај и Лори Харви го поминаа денот во бикини на изнајмена јахта додека летуваа во Кабо. Хејли (26), Лори (26)...
Шоубиз

Папарацо ФОТОГРАФИИ покажаа како навистина изгледа 56-годишната Салма Хајек

Urednik
Малку пливање во морето пред Лос Кабос, па пауза за фотографирање за Инстаграм, сето тоа со многу смеа и добро расположение. Овие зборови би можеле...
Балкан микс

Северина се одмара на Корчула со синот Александар, му исполнила посебна желба

Urednik
Популарната хрватска пејачка Северина летува на Корчула со синот Александар. Таа на Инстаграм објави неколку нивни заеднички фотографии. „Никогаш не оди без мене, ни во...
Шоубиз

(ФОТО) Џеј Ло повторно фасцинира со завидната линија во бикини

Urednik
За витката линија и впечатливите стомачни мускули на Џенифер Лопез веќе се е кажано, но секогаш кога холивудската икона ќе се пофали со своето тело...
МК Сцена

(ВИДЕО) Каролина со семејството на одмор во Сплит

Urednik
Нашата најпозната пејачка, Каролина Гочева сподели на социјалната мрежа видео од својот одмор во Сплит, Хрватска. На видеото може да се забележи дека македонската изведувачка...
МК Сцена

Елена Ристеска одмора во Хрватска

Urednik
Нашата позната пејачка Елена Ристеска деновиве е во Хрватска, каде е на одмор. „Прекрасни летни денови во Хрватска“, напиша пејачката со хаштаг #vacationmode #croatia, облечена...