Стандард

Одмор

БИЗЛАЈФ

Црна Гора: За гости од регионот летово пониски цени за сместувања

Влатко Зорба
Туристичката организација (ТО) од Тиват годинава ќе ја реализира кампањата „Твојот одмор е во Тиват“, што им овозможува на локалното население и гостите од регионот...
БИЗЛАЈФ

Сончев Брег е најевтината летна дестинација во Европа

Влатко Зорба
Благодарение на зајакнатата фунта, седум од десет жаришта за традиционален британски летен одмор се поевтини оваа година отколку пред 12 месеци. Ова се наведува во...
КОМПАНИИ

Попрво ќе го откажат одморот, одошто да се тестираат и да носат маски

msp-admin
Најмалку половина од германските, британските и француските туристи попрво би се откажале од патување, одошто да мора да останат во самоизолација по враќање во земјата,...
ЕКОНОМИЈА

57 проценти од луѓето во земјава не можат да си дозволат годишен одмор

Околу 29 проценти од жителите на земјите членки на ЕУ на возраст над 16 години не можеле да си дозволат еднонеделен годишен одмор надвор од...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!