СТАНДАРД life

Мексико

Храна

Емпанади со пилешко: Мексикански „школки“ кои можете да ги јадете во секое време

Urednik
Слатки, солени, со разни сосови, зачини и послужени како што сакате – емпанади, емпандита или пастилјо. Оваа лушпа од тесто исполнета со разни чуда, иако...
Шоубиз

Папарацо ФОТОГРАФИИ покажаа како навистина изгледа 56-годишната Салма Хајек

Urednik
Малку пливање во морето пред Лос Кабос, па пауза за фотографирање за Инстаграм, сето тоа со многу смеа и добро расположение. Овие зборови би можеле...
Храна

Традиционален рецепт за мексиканско бурито

Urednik
Бурито е традиционално мексиканско јадење кое се состои од тортиља од пченично брашно со гарнир. Филот можете да го направите по желба, но ова е...
БИЗЛАЈФ

Мексиканската дијаспора испратила дома рекордни 40 милијарди долари

Влатко Зорба
Мексиканските мигранти, кои претежно се наоѓаат во САД, минатата година испратиле дома рекордни 40,6 милијарди долари, и покрај пандемијата на коронавирус, објави Централната банка на...