СТАНДАРД life

Емпанади

Храна

Емпанади со пилешко: Мексикански „школки“ кои можете да ги јадете во секое време

Urednik
Слатки, солени, со разни сосови, зачини и послужени како што сакате – емпанади, емпандита или пастилјо. Оваа лушпа од тесто исполнета со разни чуда, иако...