СТАНДАРД life

Хороскоп

Хороскоп

Осамени морнари: Ова се најосамените хороскопски знаци

Radmila Tasevska
Осаменост е чувство на изолација што може да произлезе од недостаток на блиски врски или разбирање од другите. Во овие моменти, луѓето често ја бараат...
Хороскоп

Посветени се, вредни и организирани: Луѓето родени во овој знак се најдобри учители

Radmila Tasevska
За некои поединци може да се каже дека се родени за работата што ја работат. Некои се одлични научници, некои лекари, уметници. Сепак, еден хороскопски...
Хороскоп

Никогаш не се на време: Овие три хороскопски знаци секогаш доцнат на состаноци

Radmila Tasevska
Сите барем еднаш задоцниле на договор. Понекогаш се случуваат ситуации на кои не може да се влијае, а потоа завршуваме да не сме на време....
Хороскоп

Мажите родени во овие знаци веруваат дека нивните мајки се најдобри готвачи

Radmila Tasevska
Во астролошкиот свет, некои хороскопски знаци имаат посебна поврзаност со семејните традиции и вредности, што често се рефлектира во нивниот однос кон храната и готвењето....
Хороскоп

Неделата штотуку започна, а три знаци веќе се мачат. Кога им се гледа крајот?

Radmila Tasevska
Астролошките предвидувања за неделата од 19 до 25 февруари 2024 година откриваат период на искушенија за трите хороскопски знаци. Овенот, Вагата и Рибите ќе се...
Хороскоп

Незаборавни се: Хороскопски знаци кои оставаат одличен прв впечаток

Radmila Tasevska
Првите впечатоци се како невидливи печати кои оставаат траен впечаток во нашите умови. Тие се формираат во секунда, а нивното влијание може да ја одреди...
Хороскоп

Тие се секогаш во тек: Хороскопски знаци кои највише озборуваат

Radmila Tasevska
Сите ние сме склони да коментираме, но некои луѓе особено уживаат да разговараат зад грб. Луѓето родени во овие хороскопски знаци најмногу озборуваат. Близнаци Како...
Хороскоп

Луѓето чии инстинкти никогаш не се погрешни се родени во овие хороскопски знаци

Radmila Tasevska
Инстинктите играат клучна улога во тоа како го перципираме светот околу нас, донесуваме одлуки и се движиме низ сложените социјални интеракции. Тие дејствуваат како внатрешен...
Хороскоп

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци ја обожаваат нивната работа

Radmila Tasevska
Некои луѓе уживаат во работата поради предизвикот и придонесот, додека други не толку. Овие три хороскопски знаци не само што управуваат со своето работно место,...
Хороскоп

Хороскопски знаци кои утеха наоѓаат во виното по раскинувањето

Radmila Tasevska
Во моменти на емоционална ранливост, кога срцето е скршено и душата е обвиена со тага, многумина од нас бараат утеха на различни начини. Раскинувањето на...