Таг : Состаноци

МАГАЗИН

Не знаат како да се однесуваат: Овие хороскопски знаци се најнезгодни на првиот состанок

Влатко Зорба
Запознавањето не е лесно и може да биде тешка задача за оние кои не се добри на првите состаноци. Покрај тоа, вознемиреноста за тоа со...
Технологија

Коронавирусот го промени начинот на кој ги користиме апликациите за состаноци

Stefanija Kuzmanovska
Коронавирусот има драматично влијание врз начинот на кој луѓето ја користат апликацијата Тиндер, рече шефот на Тиндер и тие промени би можеле да одговараат на...
МАКЕДОНИЈА

ДКСК: Во изминативе 12 месеци се одржани повеќе од 100 состаноци со граѓани

Влатко Зорба
Државната комисија за спречување на корупцијата при постапувањето по конкретни предмети поднесени од физички лица, користи редовна практика да одржува состаноци по барање на подносителот...
Забава МАГАЗИН

Тиндер ја банирал бидејќи била премногу убава

Кристина Денесовска
Инстаграм моделот Холи Валентај тврди дека ја банирале од Тиндер бидејќи другите корисници го пријавувале нејзиниот профил, мислејќи дека е премногу атрактивна за да биде...
МАКЕДОНИЈА

Шекеринска во Брисел на состаноци на Северноатлантскиот совет на НАТО

Stefanija Kuzmanovska
Во седиштето на НАТО во Брисел, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и денеска ќе учествува на состаноците на Северноатлантскиот совет, заедно со министрите за одбрана...
МАКЕДОНИЈА

Шекеринска денеска и утре ќе учествува на состаноците на Северноатлантскиот совет во Брисел

Stefanija Kuzmanovska
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска и утре во седиштето на НАТО во Брисел ќе учествува на состаноците на Северноатлантскиот совет, заедно со министрите за одбрана...
Забава МАГАЗИН

Бен Афлек користел дејтинг апликација под лажно име

user2
По разводот со Џенифер Гарнер, познатиот холивудски актер, кој бил претходно во врски и со Џенифер Лопез и Гвинет Палтроу, решил дека е време да...