СТАНДАРД life

Жени

Хороскоп

Тие се најшармантни во Зодијакот: Жените во овие пет хороскопски знаци се неодоливи за сите

Radmila Tasevska
Жените од овие знаци се неодоливо привлечни за секој што ќе ги запознае. Тие зрачат со самодоверба и не ја кријат. Вагите шармираат со својот...
Здравје

Едноставни совети за подобра хигиена: Што треба редовно да применувате, а што не

Urednik
Иако основните хигиенски процедури се јасни, не е на одмет да се зборува за некои работи кои секоја жена треба да ги знае и да...
Балкан микс

Бадриќ: Колку е постара жената, толку поотпишана, додека мажот е шармантен – не е важно што смрди

Urednik
Хрватската пејачка Нина Бадриќ ги коментираше денешните стандарди за убавина. Таа верува дека денешните девојки се оперираат за да изгледаат убаво на Инстаграм. „Има огромен...
Секс и врски

Сексолог тврди дека обликот на градите открива каква е жената во кревет

Urednik
Според Пјетре Лоренцони, сексолог од Италија, мажите можат да знаат што ги чека во сексот само гледајќи во деколтето. Овој сексолог верува дека открил врска...
Секс и врски

Зошто мажите се вртат кон други жени? Експерт за врски дава одговор кој ќе ве изненади

Radmila Tasevska
Експертот за партнерски односи Слаѓана Трикиќ истакнува дека мажите инстинктивно се свртуваат кон девојките. Повеќето жени доживеале дека во нејзино присуство мажот со кој е...
Секс и врски

5 изговори кои жените ги користат за да избегнат секс со партнерот

Radmila Tasevska
Сексуалниот однос е важен и составен дел од секоја врска и дополнително ги зближува партнерите. Но, секој има денови кога не е расположен за секс...
Секс и врски

Неколку чекори со помош на кои жените полесно ќе постигнат оргазам

Radmila Tasevska
Многу студии укажуваат на јаз помеѓу тоа колку често жените достигнуваат оргазам за време на сексот во споредба со мажите. Психологот и автор на книги...
КОМПАНИИ

Huawei Самит 2021 за жените програмери: Жените треба да се охрабрат да се вклучат во технолошките иновации

Успешно е завршен Самитот на Huawei за жените програмери (Huawei Women Developers Summit), на кој се придружија жени од различни области и во различни фази...
ЕКОНОМИЈА

Владата, министерствата и приватниот сектор со заеднички сили работат за поголемо учество на жените во бизнисот

Влатко Зорба
„Очекувам Националната платформа за женско претриемништво да биде стимул, кој со помош на целата политика и поддршка која Владата ја креира и овозможува, ќе успееме...
БИЗЛАЈФ

Жените ќе се изедначат со мажите за 136 години

Влатко Зорба
Новиот извештај од Светскиот економски форум (СЕФ) проценува дека постигнувањето глобален родов паритет ќе трае скоро 136 години, во споредба со претходната проценка од околу...