Таг : Жени

Забава МАГАЗИН

Најлошите жени се родени во овие три хороскопски знаци

Хороскопот може да ни даде одговори на различни прашања. Дали сме во добра врска со нашиот парнер? Доколку имам проблеми во врската можеби цело време...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Овие професии се погубни за вашето срце

Изненадувачки или не, новите истражувања откриле дека одредени професии носат поголеми ризици од лошо кардиоваскуларно здравје за жените кои ги извршуваат. Според првичните сознанија на...
Анализи

Кои се предизвиците со кои се соочуваат жените на идниот пазар на трудот?

Влатко Зорба
Предупредувачкиот звук се слуша со години: вештачката интелигенција ќе го трансформира пазарот на трудот. Разговорот во светот на технологијата сега се претвори во обид да...
МАГАЗИН

Овие три хигенски производи избегнувајте ги, штетни се за вашето здравје

Влатко Зорба
Додека продавачите ве убедуваат дека тампоните со „silk touch“ површина, памучните и мирисните влошки се безопасни за вашиот организам, време е добро да се информирате...
МАКЕДОНИЈА

Подигнување на свеста за ризикот од кардиоваскуларни заболувања кај жените

Maja_Serafimova
Подигнување на свеста за ризикот од кардиоваскуларни заболувања кај жените е целта на акцијата „Црвен аларм за женското срцево здравје”, што вечер ќе ја промовираат...
Вести СВЕТ

Финските политичари: Жени раѓајте повеќе деца!

Maja_Serafimova
Во последните неколку години Финска се соочува со се понизок раст на стапката на наталитет, што особено ги загрижува властите во оваа скандинавска земја. Некои...
Забава МАГАЗИН

Како да се преживее раскинувањето? Овие жени тоа го знаат

user2
Наместо да запаѓате во тага и меланхолија, обидете се раскинувањето да го сфатите како една етапа од животот во која сте научиле навистина важна лекција....
Забава МАГАЗИН

Поради овие 5 гревови може да имате проблеми во врската

user2
Човечки е да се греши, но, постојат гревови што мажите тешко можат да им ги простат на жените. Едноставно некои женски слабости можат да влијаат...