Таг : листа

МАКЕДОНИЈА

Утре јавно ќе бидат објавени 138 лица кои не примиле решенија за самоизолација

Министерот за здравство Венко Филипче во врска со претстојното објавување на списокот на 138 лица кои не биле достапни за инспекторите од Државниот санитарен и...
ЕКОНОМИЈА

Листа на држави најдобри за жени, еве како стои Македонија

Stefanija Kuzmanovska
Во новиот извештај којшто неодамна го објави светскиот бизнис магазин Ceoworld, Шведска е рангирана како најдобра земја на светот за жени. На овој список се...
МАКЕДОНИЈА

ЛИСТА: Нови 67 заразени во Скопје, Чаир на врвот по бројот на активни случаи

Берта Китинска
Во последните 24 часа се направени 702 тестирања, а регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19, од кои 67 се од Скопје. Листа на активни...
Скопје

Чаир има повеќе активни случаи со коронавирус од Штип

Најмногу активни случаи на болни од КОВИД- 19 има во Скопје, по што следуваат Тетово, Штип, Куманово и Велес. Податоците на Институтот за јавно здравје...
МАКЕДОНИЈА

МАПА Ковид 19: Регистриран првиот позитивен случај во Валандово, овие 6 градови се се уште „заштитени зони“

Берта Китинска
Во изминатите 24 часа потврден е 41 нов случај на COVID-19. По градови: Скопје -17, Куманово -11, Прилеп– 5, Тетово – 3, Кавадарци – 1,...
МАКЕДОНИЈА

На кое место е Македонија во споредба со земјите од регионот во борба со Ковид-19?

Берта Китинска
Во земјата се зголемува бројот на заболени со коронавирусот, но вчера исто така беше регистриран и поголем број оздравени лица – 42. Од почетокот на...
МАКЕДОНИЈА

Ковид-19: Расте бројот на оздравени лица, Дебар и Гевгелија десет дена без новозаразени

Берта Китинска
Во земјата се зголемува бројот на заболени со коронавирусот, но вчера исто така беше регистриран и поголем број оздравени лица – 42. Од почетокот на...
МАКЕДОНИЈА

МАПА: Позитивни 617 лица, во овие 10 македонски градови нема ниту еден заболен од коронавирусот

Берта Китинска
Во светот досега се регистрирани над 1,45 милиони лицa заразени со новиот коронавирус од кои се починати повеќе од 83,5 илјади, а оздравеле речиси 310...
МАКЕДОНИЈА

МАПА: Во овие македонски градови нема ниту еден заразен од коронавирус

Берта Китинска
Бројот на заболени од коронавирус во државава изнесува 555, но, се очекува во следните недели да продолжи да се зголемува. Најмногу заболени има во Скопје...