Стандард

список

ЕКОНОМИЈА

Ќе се обелодени списокот на фирмите кои ја злоупотребија финансиската помош на државата

Влатко Зорба
Во текот на денешниот ден се очекува, УЈП да го објави конечниот список на фирмите кои ја добиле државната помош, а истата не ја исплатиле...
ЕКОНОМИЈА

Граѓаните кои ги нема на списокот за помошта од 6000 денари може да поднеста приговори

Берта Китинска
Граѓаните кои нема да се пронајдат на списокот за финансиската помош од 6000 денари од четвртиот сет на мерки ќе може да поднесат приговор до...
ЕКОНОМИЈА

Неделава ќе биде објавен списокот на корисници на помош од 6.000 денари

Берта Китинска
Прочистениот список на лицата кои ќе добијат финансиска поддршка од 6.000 денари за купување домашни произоди, оваа недела ќе биде доставен до Генералниот секретаријат на...
ЕКОНОМИЈА

Владата ја објави листата на граѓани кои ќе добијат помош со четвриот сет мерки

Берта Китинска
На страницата kupuvamdomasno.gov.mk се објавени списоците со имињата на граѓаните кои добиле финансиска помош.Потребно е да говнесет својот матичен број и да проверите дали вашето име...
КОМПАНИИ

Маск го престигна Гејтс: Промена на списокот милијардери, но Безос и понатаму УБЕДЛИВО најбогат

msp-admin
Сопственикот на компанијата „Тесла Моторс“ и „Спејс Х“, Илон Маск, го престигна основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, на списокот на милијардери на „Блумберг“ и стана...
ЕКОНОМИЈА

Биткоин не е на списокот на десетте најважни криптовалути

Stefanija Kuzmanovska
Според списокот објавен од кинеските власти, Биткоин е на 12-то место на списокот на најуспешните криптовалути, а евалуацијата ја спроведе Центарот за индустриски развој (CCID)....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!