Стандард

Маск

КРИПТОВАЛУТИ

Маск предупредува: Бидете внимателни кога инвестирате во криптовалути (ВИДЕО)

Елон Маск ги предупреди инвеститорите да бидат претпазливи со криптовалутите пред неговото деби во „Saturday Night Live“. „Криптовалутите ветуваат, но инвестирајте внимателно!“, напиша Маск на...
КОМПАНИИ

Маск изгуби скоро 4 милијарди долари за еден ден

Влатко Зорба
Основачот на компаниите „Спејс Икс“ и „Тесла“, Елон Маск изгуби речиси четири милијарди долари во текот на вчерашниот ден, според „Индексот на милијардери Блумберг“ (ББИ)....
КОМПАНИИ

Маск ја прокоментира „величествената мисија“ во која многу луѓе веројатно ќе умрат

Влатко Зорба
За историјата се вели дека е учител на животот, а историјата, предупреди Елон Маск, нè предупредува на масовно истребување животи на нашата планета. Затоа сите...
ТЕХНОЛОГИЈА

Мајмун игра „Понг“ со неговиот мозок: Идејата на Маск функционира, а ова е само почеток (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Neuralink објави ново видео, а главниот лик е мајмун кој сака видео игри. Животното ужива во играта „Понг“, и тоа само со помош на сопствениот...
КОМПАНИИ

Маск сподели „оглас за вработување“: Се бараат 10.000 работници, диплома не е потребна

Влатко Зорба
Елон Маск сподели „оглас за работа“ на својот профил на Твитер. Имено, сопственикот на Tesla сподели твит од сметката „Tesla Owners Austin“ со образложение дека...
КОМПАНИИ

Маск твитна дека „Тесла“ може да стане најголема компанија, па избриша

Влатко Зорба
Сопственикот на „Тесла“, Елон Маск, напиша на Твитер дека смета дека „има шанса Тесла да стане најголемата компанија“. Како одговор на неговите следбеници, тој додаде...
КОМПАНИИ

Маск потпиша договор со НАСА со цел да избегне судири во вселената

Влатко Зорба
SpaceX, чиј извршен директор е Елон Маск, потпиша договор со НАСА со кој треба да се осигура дека вселенските летала нема да се судрат. Според...
КОМПАНИИ

Маск: Ако нашите возила ја шпионираат Кина, ќе ја затвориме „Тесла“

Влатко Зорба
Сопственикот на компанијата „Тесла“, Елон Маск, рече дека ќе ја затвори компанијата, доколку се покаже дека е точно тврдењето на Кина дека автомобилите на компанијата...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!