Таг : Автомобил

Хроника

Шеснаесетгодишник од Неготино со „ауди“ излатал од пат, двајца повредени

На 07.07.2020 во 00.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат село Неготино- автопат, пред Неготинска клучка, автомобил „ауди А8“, со гостиварски регистарски ознаки, управувувано...
ЕУ

Од 2022 година, нема да може да се стартува автомобилот без претходен алкотест

Влатко Зорба
Земјите-членки на Европската унија се согласија за измените во врска со новите автомобили и мини комбињата, односно безбедносната опрема во нив. Така, од 2022 година,...
МАГАЗИН

Роби Вилијамс нема возачка дозвола а троши милиони на луксузни автомобили

Stefanija Kuzmanovska
Популарниот пејач Роби Вилијамс (46) потроши богатство на автомобилите што некогаш ги имал, како и на петте луксузни автомобили кои сега ги поседува, а интересно...
Хроника

Прегазен 77-годишен скопјанец од автомобил

Седумдесет и седумгодишен скопјанец почина откако бил прегазен од автомобил. -Несреќата се случила во текот на вчерашниот ден во 14:20 часот на булеварот „Александар Македонски“...
МАКЕДОНИЈА

Извлечен автомобил „фолскваген поло“ од водите на Вардар

Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем...
МАКЕДОНИЈА

Повеќе од тројца патници, вклучително и возачот не смеат да се возат во ист автомобил, вели Петровска

Влатко Зорба
Повеќе од тројца патници, вклучително и возачот не смеат да се возат во ист автомобил, е едно од ограничувањата за време на вонредната состојба во...
Хроника

Teшко повредена малолетничка, се судрила додека возела мопед

Берта Китинска
Малолетничка која управувала со мопед и автомобил се судрија вчера во штипско, по што малолетничката се здобила со тешки повреди и била пренесена во болница....
Хроника

Приведено едно лице во чие товарно возило се пронајдени 5 мигранти

Берта Китинска
На локалниот пат од село Банско за село Робово, на влезот во струмичкото село Робово, вчера околу 07:45 часот полициски службеници од Полициската станица за...