Таг : ЦЕС 2020

ВИДЕО/ФОТО Технологија

Тојота го претстави „градот на иднината“ (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Јапонскиот производител Тојота откри смел план за создавање на прототип на „градот на иднината“. Проектот го носи името Woven City и неговата идеја е да...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Vision-S – првиот електричен автомобил на Sony (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Sony ги изненади присутните на CES 2020 со премиерата на необичен производ. Малкумина очекуваа компанијата да биде заинтересирана за автомобили. Сепак, јапонскиот производител го привлече...
Технологија

Мистериозна AI технологија се очекува на CES 2020

Влатко Зорба
Мистериозен производ наречен Neon го привлекува вниманието во пресрет на CES 2020 – водечкиот саем за корисничка електроника, што се одржува традиционално во јануари во...