Таг : Сони

Забава МАГАЗИН

Што да играте додека сте во карантин?

Кристина Денесовска
Како што стојат работите, се чини дека подолго ќе седиме во затворен простор, а пред нас е прашањето: Што да се прави. Бидејќи веќе направивме...
Технологија

Ажурирање до Android 10 прави проблеми на некои смартфони на Sony

Влатко Зорба
Новата верзија на Android 10 веќе е факт и многу паметни телефони уживаат во неговите нови карактеристики. Сепак, излегува дека заедно со позитивите, оперативниот систем...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Vision-S – првиот електричен автомобил на Sony (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Sony ги изненади присутните на CES 2020 со премиерата на необичен производ. Малкумина очекуваа компанијата да биде заинтересирана за автомобили. Сепак, јапонскиот производител го привлече...
Компании и пазар

Sony не може да ја покрие побарувачката на нејзините сензори за камера

Влатко Зорба
Информации на „Блумберг“ откриваат дека Sony работи напорно за производство на сензори за камери, но дури и смена од 24 часа не е доволна за...
Технологија

Технологијата на Sony ветува уште подобри слики со смартфон

Влатко Зорба
Sony најави развој на нова структура на пиксели за сензори за мобилни телефони, што треба да доведе до уште подобри слики. Технологијата се нарекува 2×2...
Технологија

Sony сака да развие DSLR камери за паметни телефони

Влатко Зорба
Sony гледа голема иднина во својата Image Sensing Innovative технологија, која со години нуди импресивни можности за мобилна фотографија. Компанијата се пофали дека нарачките за...
Технологија

Sony сака да го промени готвењето преку вештачка интелигенција

Влатко Зорба
Јапонскиот гигант Sony формира нова единица за вештачка интелигенција која може да го промени начинот на готвење и јадење – преку роботи-готвачи и повкусни рецепти....