Таг : Смартфон

Миленици

Зошто зависноста од паметните телефони му штети на вашето куче?

Влатко Зорба
Кучињата сакаат да играат, да трчаат по фрлените топчиња и да сакаат интеракции со сопствениците, но денес тие се натпреваруваат со социјалните медиуми бидејќи нивните...
Технологија

Новиот HUAWEI Y5p доаѓа со FullView дисплеј и дизајн во бои

Влатко Зорба
Најновиот модел од прифатливата, младечка серија Y на Huawei – Y5p, веќе е достапен на македонскиот пазар. Неверојатниот смартфон освојува со својот 5,45-инчен1 FullView дисплеј...
Технологија

Apple промовираше ефтин и моќен наследник на iPhone SE (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Apple ја претстави новата генерација на достапната серија на паметни телефони iPhone SE, а името на моделот останува непроменето. Уредот е практично надградена верзија на...
Технологија

Дури и исклучен, паметниот телефон ги нарушува когнитивните вештини

Влатко Зорба
Истражување открило дека дури и кога е исклучен, паметниот телефон е во состојба да го намали менталниот капацитет на луѓето. Кога е близу до уредот,...
Технологија

Huawei го претстави Mate Xs

Влатко Зорба
За време на виртуелната прес-конференција во Барселона на „Поврзувајќи ги заедно можностите“, деловната група на потрошувачи на Huawei официјално го претстави HUAWEI Mate Xs, следната...
Технологија

Vivo APEX 2020 се појави во Барселона (ФОТО)

Влатко Зорба
Минатата година, Vivo нè изненади со својот прилично интересен концептуален паметен телефон APEX 2019, во кој беа вклучени 5G конекција и конструкција од цело парче...
Технологија

Mate Xs ќе биде промовиран на 24 февруари

Влатко Зорба
Следниот флексибилен паметен телефон на Huawei ќе се нарекува Mate Xs. Првичните планови беа премиерата да се претвори во реалност на мобилниот Конгрес во Барселона....
Технологија

Мистериозниот гејминг смартфон на Lenovo ќе го „сруши“ AnTuTu

Влатко Зорба
Веќе некое време се слушаа гласини дека Lenovo има намера да се придружи на занимливата ниша на гејминг смартфони, а сега нов тизер открива дека...