Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Xiaomi Mi Mix се појави на фотографии во живо

Прототип на флексибилен телефон, со кориснички интерфејс на Xiaomi, се појави на фотографии во живо на почетокот на оваа година. Сега се достапни повеќе фотографии, откривајќи го задниот дел од уредот. Се наведува дека телефонот ќе биде дел од линијата Mi Mix и ќе ја содржи опцијата за свиткување навнатре.

Фотографиите ја откриваат формата на телефонот – што значи дека нема екран. Системот со три камери е видлив, но тоа е само резервирано место за сензори, така што конечниот дизајн може да изгледа поинаку.

Интересно е што телефонот има лого на Mix, со оглед на тоа што последен пат видовме телефон од ова семејство пред повеќе од две години, а тоа беше Mi Mix 3.

Серијата Mix обично е резервирана за телефони кои се чекор понапред од конвенционалниот дизајн. Останува да видиме дали уредот со фотографии навистина ќе биде дел од споменатата серија или ќе добиеме нешто сосема поразлично од Xiaomi кога станува збор за флексибилните телефони.

Поврзани вести

iOS 13 веќе е во 50% од сите паметни телефони на iPhone

msp-admin

Познати детали за чипсетот Exynos 880

msp-admin

Дали животите на црнците се важни? Еве што велат Сири, Алекса и останатите

msp-admin