Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Black Shark 4 со 120W полнење за никогаш да не престанете да играте

Наскоро ќе го видиме следниот гејмерски телефон со брендот Black Shark, потврди шефот на подружницата на Xiaomi во својот профил на Weibo. Ќе се вика Black Shark 4 и ќе поддржува 120W брзо полнење. Извршниот директор на Black Shark исто така откри дека капацитетот на батеријата ќе биде 4500 mAh и ќе се полни од 0 до 1.000 за помалку од 15 минути.

Сличен резултат ќе биде значително подобрување во однос на првиот телефон на Xiaomi, кој поддржува полнење од 120W. Ова е Xiaomi Mi 10 Ultra, чија батерија е целосно наполнета за 26 минути – прилично импресивно, иако помалку од ветените 23. Ако треба да претпоставиме, веројатно подобреното ладење на гејмерскиот Black Shark 4 ќе го објасни новиот скок во брзината на полнење .

На ова и на други слични прашања ќе биде одговорено кога ќе биде официјално објавен Black Shark 4. Сè уште го немаме датумот на премиера, но со оглед на тоа што веќе се појавија првите тизери, тешко дека ќе доцни.

Поврзани вести

Amazon развива метод за плаќање со дланка

msp-admin

Се појавија целосните карактеристики на Samsung Galaxy Note10 Lite

msp-admin

Фејсбук лансира гејмерска апликација

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!