СТАНДАРД life

Гејминг

ТЕХНОЛОГИЈА

Lenovo Legion 2 Pro ќе има Qualcomm Snapdragon 888 и 16 GB RAM меморија

Влатко Зорба
Lenovo веќе објави тизер за својот следен гејмерски смартфон, кој се очекува да биде објавен наскоро. Податоците откриваат дека претстојниот уред ќе има нова генерација...
ТЕХНОЛОГИЈА

Следниот Lenovo Legion пристигнува на пролет

Влатко Зорба
Lenovo навести за својот нов гејмерски телефон на социјалната мрежа Weibo. Самиот „тизер“ само открива дека ладењето ќе биде главната карактеристика на уредот и дека...
ТЕХНОЛОГИЈА

Оксфорд: Постои врска помеѓу видео игрите и благосостојбата

Влатко Зорба
Како влијаат на нас видео-игрите? Дали тие нè прават поглупи? Дали тие ги подобруваат нашите рефлекси? Дали доведуваат до миопија? Дали тие не прават поснаодливи?...
ТЕХНОЛОГИЈА

Black Shark 4 со 120W полнење за никогаш да не престанете да играте

Влатко Зорба
Наскоро ќе го видиме следниот гејмерски телефон со брендот Black Shark, потврди шефот на подружницата на Xiaomi во својот профил на Weibo. Ќе се вика...
ТЕХНОЛОГИЈА

Гејминг смартфоните ќе имаат Full HD дисплеи со стапка на освежување од 144Hz во 2021 година

Влатко Зорба
Фановите на игри имаат многу причини да бидат задоволни со еволуцијата на хардверот за паметни телефони. Конфигурациите од моќни процесори, 12 GB / 16 GB...
АНАЛИЗИ

Ќе заврши ли подемот на Игрите во 2021 година?

Влатко Зорба
Иако повеќето компании се разбирливо задоволни што го гледаат изминувањето на 2020 година, компаниите за видео игри може да имаат измешани чувства, пишува Ден Галагер...
КОМПАНИИ

Microsoft ќе одвои 7,5 милијарди долари за гејминг компанија

msp-admin
Технолошкиот гигант, Microsoft го најави својот план за преземање на ZeniMax Media, компанија во рамки на групацијата Bethesda Softworks, којашто е една од најголемите компании...