Стандард

Смартфони

ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung го додава S Pen во серијата Galaxy (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Јужнокорејскиот технолошки гигант ги претстави своите нови уреди од серијата Galaxy порано од вообичаеното. Овој пат на корисниците им нуди три нови паметни телефони –...
ТЕХНОЛОГИЈА

Смартфоните Huawei P50 ќе имаат различни дисплеи

Влатко Зорба
Huawei ги претстави атрактивните смартфони од серијата Mate 40 во октомври и веќе започна да ги продава на светскиот пазар. Компанијата веќе го сврте вниманието...
КОМПАНИИ

Пазарниот удел на 5Г смартфони на Хуавеи ќе се намали годинава

Влатко Зорба
Хуавеи е на прво место на глобалниот пазар на 5Г смартфони со испораки од 79,6 милиони единици (29,2%) минатата година, а зад него се Епл...
ТЕХНОЛОГИЈА

Гејминг смартфоните ќе имаат Full HD дисплеи со стапка на освежување од 144Hz во 2021 година

Влатко Зорба
Фановите на игри имаат многу причини да бидат задоволни со еволуцијата на хардверот за паметни телефони. Конфигурациите од моќни процесори, 12 GB / 16 GB...
КОМПАНИИ

IDC: Побарувачката за користени смартфони ќе расте

Влатко Зорба
Продажбата на половни паметни телефони, вклучително и официјално поправени и користени, изнесува 225,4 милиони единици во 2020 година, што претставува пораст од 9,2% во споредба...
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung ќе ги претстави своите нови Galaxy смартфони на 14 јануари

Влатко Зорба
Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung објави дека следната премиера на новиот смартфон ќе се одржи на 14 јануари, кога се очекува да ја претстави најновата верзија...
ТЕХНОЛОГИЈА

Huawei објави кои модели ќе ја добијат верзијата EMUI 11 на македонскиот пазар

msp-admin
Huawei објави кога ќе започнат ажурирањата на 14 модели паметни телефони и таблети со најновиот интерфејс EMUI 11, кој беше официјално претставен на 22 октомври...
КОМПАНИИ

300.000 примероци од овој смартфон се продадени за 1,8 секунди

msp-admin
Паметниот телефон со екран на преклопување Royole FlexPai 2, којшто беше пуштен во петокот во продажба, “пред“ онлајн продавницата го чекале 300.000 луѓе и производителот...
КОМПАНИИ

Huawei и официјално е најголемиот производител на телефони во светот

msp-admin
Во вториот квартал на 2020 година, за прв пат од основањето, Huawei продаде повеќе телефони од најголемите конкуренти, Samsung и Apple. „Canalys“ објави дека Huawei...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!