Таг : Промоција

Технологија

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг

Влатко Зорба
На денешната официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2...
Култура

Промоција на новиот број на списанието „Големото стакло“

Влатко Зорба
Новиот број на „Големото стакло“ списание за современа уметност, култура и теорија ќе ја има својата официјална промоција утре (четврток), со почеток во 20 часот...
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Samsung ги претстави Galaxy S20, S20 + и S20 Ultra (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Samsung ја претстави новата серија на смартфони Galaxy S20 од висока класа, кои го револуционизираат начинот на кој го перцепираме светот околу нас. Galaxy S20...
Технологија

Samsung Galaxy Z Flip – моќен хардвер и спектакуларен дизајн (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Samsung денеска го претстави својот втор модел со екран на преклопување, наречен Galaxy Z Flip. Моделот се разликува од Galaxy Fold по неговиот стил на...
Технологија

Премиерата на PS5 може да биде одложена поради коронавирусот

Влатко Зорба
Премиерата на долгоочекуваните наследници на Sony PlayStation 4 и Xbox One ќе биде гејмерски настан на годината. Двете конзоли ќе излезат во продажба во сезоната...
Култура МАКЕДОНИЈА

Промоција на графичкиот роман „Во Италија сите се мажи“

Ивана Рамаданова
Графичкиот роман „Во Италија сите се мажи“ од Лука де Сантис и Сара Колаоне во издание на Бункер утре ќе ја има својата промоција која...
Политика

(Во живо) Промоција на Проектот за проектирање и поставување на фотоволтаични системи

Влатко Зорба
Министерката за финансии Нина Ангеловска и премиерот Зоран Зав го промовираат Проектот за проектирање и поставување на фотоволтаични системи....
ВИДЕО/ФОТО Технологија

Tesla покажа футуристички пикап Cybertruck (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Шефот на Tesla, Елон Маск, уште еднаш го привлече вниманието со лансирање на целосно нов електричен автомобил. Се работи за пикапот Cybertruck кој ќе влезе...