Таг : Албум

Забава МАГАЗИН

Леди Гага откри како се откажала од пушењето

Кристина Денесовска
По поводот шестиот студиски албум и излегување на новиот сингл Stupid Love, Леди Гага се вклучила дирекно во радио емисијата на една станица во Нов...
Забава МАГАЗИН

Бон Џови со нов сингл го најави претстојниот албум (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Американскиот рок-бемд Бон Џови го објави новиот сингл „Limitless“, песна која ќе го предводи нивниот нов албум „Bon Jovi: 2020“. Tие најавуваат возбудлив материјал, кој...
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер издаде нов албум, по петгодишна пауза

Кристина Денесовска
Џастин Бибер ноќеска го објави својот прв албум по пет години пауза, а неговите фанови се во апсолутен транс, па хаштагот #ChangesOutNow на Твитер е...