Таг : Интервју

МАГАЗИН Стил

Сајрус и Бибер ги открија омилените дневни рутини за убавина

Пејачката и манекенката разговараа во шоуто на Мајли кое се води во живо на Инстаграм, но подоцна снимките ги објавија на Јутјуб. Хејли Бибер и...
Забава МАГАЗИН

Опра го интервјуираше Идрис Елба додека тој е во карантин

Во ексклузивната емизија за Епл ТВ+, „Опра зборува за ковид-19“, популарната водителка имаше интервју со актерот Идрис Елба, кој е во карантин поради тоа што...
Забава МАГАЗИН

Ирина Шајк откри потресни детали од детството во сиромаштија

Елена Даскалова
Ирина Шајк даде ексклузивно интервју за мартовското издание на магазинот Вог и откри детали за своето детство кои јавноста досега не ги знаеше. Таа останала...
Забава МАГАЗИН

Орландо Блум откри дека бил во целибат шест месеци пред да започне врска со Кејти Пери

Актерот Орландо Блум неодамна дозна дека ќе добие дете со пејачката Кејти Пери, а сега откри и детали од својот сексуален живот. Во интервју за...
Забава МАГАЗИН

Кејти Пери поради страв од коронавирусот ги откажа настапите

Кристина Денесовска
Пејачката Кејти Пери неодамна откри дека таа и актерот Орландо Блум очекуваат дете, а сега во страв од коронавирусот најави откажување од сите интервјуа и...
МАКЕДОНИЈА

Филипче: Се одлучивме на радикални мерки превентивно, зошто во Италија и Кина така опадна бројот на заболени

Сите пациенти се со лесна клиничка слика, освен една која има влошување изминатите два дена, но се уште може да дише. Се работи за повозрасна...
Забава МАГАЗИН

Кејти Холмс конечно отворено зборуваше за разводот од Том Круз

За Кејти Холмс се вели дека никогаш не изгледала подобро, а сега тоа уште еднаш го покажа и докажа позирајќи за насловната страница на магазинот...
Интервју

Ангеловска: Не држи тезата дека невработеноста се намалила бидејќи невработените ја напуштиле земјава

Растот на БДП е сублимат на добрите економски и фискални политики кои се водат. Фискалната политика која ја водиме како влада е во насока на...
Интервју

Сања Богдановска вози градски автобус: Жените не се полоши возачи од мажите, тие само се повнимателни и покултурни

Берта Китинска
Јавното сообраќјно претпријатие Скопје, ЈСП има три жени возачи.Една од нив е Сања Богдановска 38 годишна жена, сопруга и мајка на три деца (17 ,...
Забава МАГАЗИН

Софи Турнер призна дека го мразела бендот на својот сопруг

Британската актерка Софи Пурнер се прослави со улогата во најпопуларната ТВ серија на сите времиња, Игра на тронови, а минатата година се омажи за познатиот...