Таг : мода

МАКЕДОНИЈА

Светниколска „Мода“ ги доби последните резултати од скринигот, позитивни 53 работници

Влатко Зорба
Во светниколската конфекција „Мода“ вкупниот број заразени работници изнесува 53 откри скринигот, кој го направи компанијата. Последните резултати од тестирањето се пристигнати утринава, кои покажаа...
Стил

Поранешата уредничка на „Вог“ нападната за фотографија со црн модел

Влатко Зорба
Француската модна легенда и поранешна уредничка на париското издание на магазинот „Вог“, Карин Ројтфелд го навлече вниманието на јавноста поради објавата на нејзиниот профил на...
МАГАЗИН

Марк Џејкобс: Модата нема да биде иста по коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Легендарниот моден дизајнер Марк Џејкобс верува дека модата нема да биде како што тоа го знаеме по пандемијата на коронавирус. 57-годишниот моден дизајнер – кој...
Забава МАГАЗИН

Дизајнерот Ралф Лорен донираше 10 милиони долари за борба против коронавирусот

Модниот дизајнер Ралф Лорен објави дека неговата фирма дава 10 милиони долари за борба против коронавирусот, што е најголема донација меѓу луксузните модни куќи досега....
МАГАЗИН Стил

Фустанот на Меган Маркл водечки тренд за високите девојки (ФОТО)

Елена Даскалова
Лежерниот фустан кој Меган Маркл неодамна го облече наскоро ќе стане вистински тренд меѓу високите девојки, поради самиот крој. Ваквиот модел е одличен и за...
МАГАЗИН Стил

Меган Маркл го потврди големиот пролетен тренд за оваа година

Пред заминувањето од Лондон, поранешната војвотка од Сасекс имаше уште една кралска обврска. Иако се пишуваше дека мисата по повот Деновите на Комонвелтот е нивната...
МАГАЗИН Стил

Меган и Кејт покажаа колку им се различни модните вкусови (ФОТО)

На прославата на Денот на Комонвелтот, се појавија и принцот Вилијам со војвотката Кејт, како и принцот Хари и Меган Маркл. Она што беше очигледно...
МАГАЗИН Стил

Бела Хадид облече панталони со дупки на неочекувани места (ФОТО)

Манекенката Бела Хадид ќе настапи на неколку модни ревии во Париз, а кога има паузи, не може да избега од будните папараци и нивните објективи....