СТАНДАРД life

Пејачка

Балкан микс

Откриена тајната на завидната фигура на Неда Украден (73)

Urednik
На српската пејачка Неда Украден (73) многумина и завидуваат на витката линија, а има и намирници кои и помагаат да ја одржи фигурата. „Курир“ пишува...
Шоубиз

Шакира за раскинувањето со Пике: Верував во „додека смртта не не раздели“, бев посветена

Urednik
Пејачката Шакира (46) за „Билборд“ зборуваше за раскинувањето со Жерар Пике (36) и како целата ситуација влијаела на нивните синови Милан (10) и Саша (8)....
Шоубиз

Поранешниот сопруг на Бритни сака поголема алиментација: „40 илјади долари не се доволни за моите синови“

Urednik
Кевин Федерлајн (45), поранешниот сопруг на пејачката Бритни Спирс (41), размислува да оди на суд за да ја зголеми алиментацијата. Иако добива 40.000 долари месечно...
Балкан микс

„СТРАШНА БОЛКА И СТРАШЕН ПРОЦЕС! Марија Шерифовиќ во агонија по естетска корекција

Urednik
Српската пејачка Марија Шерифовиќ синоќа одговараше на прашањата на следбениците на социјалната мрежа Инстаграм. Популарната пејачка беше запрашана од следбеник кога планира да ја извади...
Стил

Малкумина би имале храброст за ова: Стајлингот на Северина за кој долго ќе се зборува

Urednik
Северина е познат вљубеник во модата и дизајнерската облека. Иако најчесто ќе посегне по некој вид на спектакуларен фустан, одвреме-навреме одлучува да излезе од својата...
Балкан микс

ВЕЧНА ДЕВОЈКА Летно „зелено“ издание на Сања Долежал: Следбениците и велат дека засекогаш ќе остане млада

Urednik
Легендарната пејачка и водителка, Сања Долежал на Инстаграм покажа како ги полни батериите во природа. „Зелено, те сакам зелено. Зелен ветер, зелени гранки“, ја опиша...
Балкан микс

Јелена Костов за враќањето на музичката сцена: „Не сакав ништо со сила, туку кога почувствував дека е вистинското време“!

Urednik
По долга медиумска пауза, српската пејачка Јелена Костов неодамна ја воодушеви публиката со нова дуетска песна. Познато е дека популарната пејачка е посветена на сопругот,...
Шоубиз

(ФОТО) Тажни слики од Бритни Спирс откако го потврди разводот

Urednik
Бритни Спирс беше фотографирана вчера во Окснард, Калифорнија, а тоа се нејзините први фотографии по веста дека се разведува од Сем Ашгари по 14 месеци...
МК Сцена

Андријана Јаневска е најдобра пејачка во светот на натпревар во САД

Radmila Tasevska
Пејачката Андријана Јаневска која заедно со Игор Џамбазов ја отпеа песната за бугарскиот фашистички масакр во тиквешкото село Ваташа е избрана за најдобра пејачка на...
Шоубиз

Позната пејачка: Татко ми повика полиција откако ја изгубив невиноста

Radmila Tasevska
Пејачката Лили Ален откри како реагирал нејзиниот татко Кит Ален кога ја изгубила невиноста. Ален неодамна се појави во поткастот на комичарот Алан Кар, Life’s...