Таг : венчавка

МАКЕДОНИЈА

Заев за Богдановиќ: Осудувам ако на венчавката имало пораки на провокација

Берта Китинска
Премиерот Зоран Заев на прашање за тоа дали ќе бара одговорност од градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ  кој викендво правеше свадба во Косово, во...
Забава МАГАЗИН

Се омажи ќерката на Стив Ирвин

Бинди Ирвин, ќерката на најпознатиот ловец на крокодили, покојниот австралиски зоолог Стив Ирвин, се омажи за Чендлер Повел. Парот се веча во австралиска зоолошка градина,...
Забава МАГАЗИН

Дизајнерот Максвел подарува венчаници за оние кои морале да ја одложат венчавката

Брендон Максвел, дизајнерот заслужен за спектакуларниот изглед на Леди Гага на минатогодишната Мет Гала, одлучи да направи една одлична работа за невестите кои својот голем...
Забава МАГАЗИН

Џејмс, братот на Кејт Мидлтон, ја откажа свадбата

Братот на војвотката Кејт Мидлтон живее живот подалеку од очите на јавноста, а во октомври ја запроси својата вереничка Ализе, а свадбата беше планирана за...
Забава МАГАЗИН

Ема Стоун ја откажа венчавката поради коронавирусот

Оскаровката Ема Стоун и нејзиниот свршеник Дејв Мекари биле принудени да ја откажат венчавката која требаше да се одржи минатиот викенд во Лос Анџелес, пренесуваат...
Забава МАГАЗИН

Поради коронавирусот, долгоочекуваната кралска венчавка под знак прашалник

Откако принцезата Беатрис од Јорк ја шокираше јавноста со експресното свршување за тајкунот Едоардо Мапели Мози, паро мораше да го одложи датумот на венчавката. Имено,...
Забава МАГАЗИН

Се ожени Леонардо ди Каприо?

Кристина Денесовска
Според пишувањата на магазинот ОК!, вечниот и еден од најпосакуваните ергени, Леонардо ди Каприо, се оженил со својата девојка Камила Мороне, со која се забавува...
Забава МАГАЗИН

Принцезата Беатрис ќе се мажи во мај, а на венчавката нема да има подароци

Кристина Денесовска
Кралската палата во Велика Британија потврди дека внуката на кралицата Елизабета, Беатрис, во мај ќе се венча за мултимилијардерот Едоардо Мапели Мози, пишува Daily Mail....
Забава МАГАЗИН

Емили Ратајковски прослави годишнина од бракот

Кристина Денесовска
Манекенката Емили Ратајковски пред две години изненадно се омажи за филмскиот продуцент Себастијан Бер МекКларда, за кој дотогаш не се знаеше дека ѝ е момче....
Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер објави видео од својата венчавка

Кристина Денесовска
Џастин и Хејли Бибер минатата година се венчаа во црква, една година по нивната граѓанска венчавка во тајност. И двајцата на своите инстаграм профили споделија...