СТАНДАРД life

Свадба

Балкан микс

Цеца проговори за свадбата на Анастасија и Гудељ!

Urednik
Српската пејачка Светлана Ражнатовиќ проговори за свадбата на нејзината ќерка, Анастасија со познатиот фудбалер Немања Гудељ. Анастасија и Немања неодамна се верија, а многумина со...
Балкан микс

Колку треба да потрошите ако сакате познати балкански пејачи на вашата свадба? Една ги руши сите рекорди…

Urednik
Познатите пејачки се повеќе се свртуваат кон приватни ангажмани и настапи на свадби за да заработат екстра пари. Покрај концертите во арените и на разни...
Шоубиз

Се омажи позната актерка, на свадбата „еден тон“ познати

Urednik
Актерката Маргарет Куоли викендо се омажи за музичарот Џек Антоноф. Свадбата се одржа во Њу Џерси, а меѓу гостите имаше многу познати личности. Невестата сменила...