СТАНДАРД life

Свадба

Стил

📸Волшебно и раскошно: Прекрасна невеста во венчаница од бајките која ретко се гледа

Urednik
Во средината на октомври инфлуенсерката Мишел Салас се омажи за бизнисменот Данило Дијаз Гранадос на локација од бајките во Тоскана. Двојката се запознала во 2016...
Балкан микс

Потрошиле милион евра за свадба, а добивале празни пликоа за подарок

Radmila Tasevska
Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ се ожени по втор пат, овој пат со својата најголема љубов од детството Катарина. За таа прослава се уште се...
Балкан микс

Цеца проговори за свадбата на Анастасија и Гудељ!

Urednik
Српската пејачка Светлана Ражнатовиќ проговори за свадбата на нејзината ќерка, Анастасија со познатиот фудбалер Немања Гудељ. Анастасија и Немања неодамна се верија, а многумина со...
Балкан микс

Колку треба да потрошите ако сакате познати балкански пејачи на вашата свадба? Една ги руши сите рекорди…

Urednik
Познатите пејачки се повеќе се свртуваат кон приватни ангажмани и настапи на свадби за да заработат екстра пари. Покрај концертите во арените и на разни...
Шоубиз

Се омажи позната актерка, на свадбата „еден тон“ познати

Urednik
Актерката Маргарет Куоли викендо се омажи за музичарот Џек Антоноф. Свадбата се одржа во Њу Џерси, а меѓу гостите имаше многу познати личности. Невестата сменила...