Таг : Актер

Забава МАГАЗИН

Од коронавирус почина ѕвездата на филмот Стар Ворс, Ендрју Џек

Британскиот актер кој се прослави во филмовите Војна на ѕвездите, Ендрју Џек, почина вчера како последица на коронавирусот на 77 години, потврдил неговиот портпарол. Во...
Забава МАГАЗИН

Тор од Игра на тронови чека бебе

Актерот од популарната серија Игра на тронови, Тор Бјорнсон и неговата сопруга, терапевтката Келси Хенсон, се хит на интернетот од 2017 година, кога објавија дека...
Забава МАГАЗИН

Актерот Милош Тимотијевиќ добива смртни закани поради сцена во серијата Јужни ветар

Откако на српската телевизија се емитуваше епизода од серијата Јужни ветар во кој неговиот лик се бакнува со друг маж, актерот Милош Тимотијевиќ започнал да...
Забава МАГАЗИН

Реј Лиот во време на пандемија вежба пред теретаната

Фотографите во Лос Анџелес фатија несекојдневна глетка за време на борбата со пандемијата од коронавирусот. Имено, 66-годишниот актер Реј Лиот, најпознат по улогата во филмот...
Забава МАГАЗИН

Вестерн ѕвездата Теренс Хил во самозиолација

„Пријатели, останувам дома. Чувајте се и бидете силни! Поздрав, Теренс“, објавил на Фејсбук италијанскиот актер Теренс Хил, познат по улогите во вестерн филмовите и комедиите...
Забава МАГАЗИН

Деми Ловато во изолација со новото момче

Деми Ловато повторно е во среќна врска, пишува Elle. Имено, како што рекол извор близок до пејачката за E!, Деми неколку недели е во врска...
Забава МАГАЗИН

Актерот од Живи мртовци за тестирање платил 9.000 долари, а докторите не му дале резултатите

Актерот од популарната серија The Walking Dead, Даниел Њумен, откри дека бил во контакт со личност заразена со коронавирусот и дека веднаш по тоа сознание...
Забава МАГАЗИН

Детето од „Животот е убав“ денес има 27 години и се наоѓа во ризична зона на коронавирусот

Младиот актер Џорџо Кантарини, кој стана познат по неговата улога во филмот „Животот е убав“ не е во Италија, каде ситуацијата со коронавирусот е алармантна....
Забава МАГАЗИН

Познатиот актер плачеше во живо поради пандемијата, ги трогна своите обожаватели (ВИДЕО)

Светот се бори со пандемија, а во голем број земји е прогласена вонредна состојба. Ситуацијата не е лесна, бидејќи секој ден дознаваме за нови бројки...
Забава МАГАЗИН

Хоакин Феникс се штити од коронавирусот

Оскаровецот Хоакин Феникс заедно со својата свршеница Руни Мара во неделата беа фотографирани на бензиска станица во Лос Анџелес. Актерот, се чини дека внимава на...