СТАНДАРД life

Анџелина Џоли

Шоубиз

🎥Како изгледа внатрешноста на продавница со потпис на Анџелина Џоли

Urednik
Иако претходно откри дека баш и не ја интересира модата, Анџелина Џоли отсекогаш била позната како актерка со добар стил. Нејзините комбинации ретко беа екстравагантни,...
Шоубиз

📸 Кој е 40-годишниот Акала, наводното ново момче на Анџелина Џоли?

Radmila Tasevska
ОТКАКО Анџелина Џоли (48) неколку пати беше видена во друштво на британскиот рапер Кингсли Џејмс Меклин Дејли, познат како Акала, набрзо почнаа да кружат гласини...
Стил

📷Анџелина Џоли плени со елеганција: Црното одело го истакна со омилената чанта

Urednik
Анџелина Џоли и за време на празничната сезона не се откажува од минималистичкиот стајлинг во име на безвременските парчиња. Тоа го потврди деновиве на улиците...
Шоубиз

Анџелина Џоли ја отвори душата: „Шест месеци пред разводот добив Белова парализа“

Urednik
Анџелина Џоли во своето последно интервју, кое го даде за Wall Street Journal, призна дека ако треба да избере што ќе прави во животот, никогаш...
Шоубиз

Анџелина Џоли ги нарече светските лидери соучесници во злосторствата во Газа (ФОТО)

Radmila Tasevska
Газа во последните 20 години беше затвор на отворено, а сега брзо се претвора во масовна гробница, изјави американската актерка и поранешна амбасадорка на добра...
Некатегоризирано

Анџелина Џоли снима филм за оперската дива Марија Калас, погледнете ги првите фотографии од сетот (ФОТО)

Radmila Tasevska
Во Бугарија започна продукцијата на биографскиот филм Марија за најголемата оперска дива на сите времиња, Марија Калас. Магазинот Variety ги објави првите фотографии од сетот...
Стил

Идеален за работа: Анџелина Џоли воодушеви со минималистички стајлинг со хит чевли

Urednik
Анџелина Џоли вчерашниот ден го помина во друштво на својот 19-годишен син Пакс, со кој прошета низ њујоршката населба Сохо, а по тој повод даде...