СТАНДАРД life

Дизајн

Шоубиз

🎥Како изгледа внатрешноста на продавница со потпис на Анџелина Џоли

Urednik
Иако претходно откри дека баш и не ја интересира модата, Анџелина Џоли отсекогаш била позната како актерка со добар стил. Нејзините комбинации ретко беа екстравагантни,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Нови тизер за Huawei Mate X2 упатува на дизајнот на телефонот

Влатко Зорба
Објавата на веб-страницата Weibo открива нов постер што Huawei го објави за својот претстоен флексибилен телефон Mate X2. Huawei Mate X2, според сите проценки, навистина...
БИЗЛАЈФ

Кои се најважните трендови во ентериер дизајнот за 2021 година?

Влатко Зорба
Во 2020 година, научивме колку е важно да имаме добро организиран простор во нашите домови токму затоа што најмногу време поминавме во нашите четири sида,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Откриени нови детали за првиот iPhone со дисплеј на преклоп

Влатко Зорба
Apple следи различна стратегија од производителите на Android и често се воздржува од интеграција на нови технологии во своите уреди. Сепак, компанијата не престана да...
ТЕХНОЛОГИЈА

Како ќе изгледа новиот дизајн на Facebook? (ФОТО)

msp-admin
Facebook со месеци работи на нов дизајн за социјалната мрежа. За последен пат видовме „скриншоти“ минатото лето. Фотографиите ги сподели продукт менаџерот на компанијата, Ентони...
ТЕХНОЛОГИЈА

Essential покажа смартфон со изненадувачки дизајн (ВИДЕО)

msp-admin
Компанијата Essential на Енди Рубин престана да го развива наследникот на својот прв паметен телефон PH-1, но тоа не значи дека престана да работи во...