Таг : Продавница

СВЕТ

Необичен пар предизвика бурни реакции во САД: „Вака ли сега ќе одиме во продавница“?

Stefanija Kuzmanovska
Во продавница во Лос Анџелес, клиентите имале можност да бидат сведоци на нешто сосема необично – девојка го води своето момче во продавницата со поводник,...
Компании и пазар

Најголемата продавница во светот за флегшипи на Huawei ги отвори вратите во Шангај

Влатко Зорба
Huawei беше домаќин на големото отворање на најголемата продавница за флегшипи на Huawei во Шангај на улицата “Источен Нанџинг”. Продавницата се наоѓа во зградата Нанџинг...
Компании и пазар

Huawei преговара за пристап до App Bazaar со 400.000 апликации

Влатко Зорба
Huawei продолжува да бара опции за надминување на сложената ситуација со која се соочува поради санкциите на САД. Главниот проблем на кинеската компанија е неможноста...