СТАНДАРД life

МК Сцена

МК Сцена

📽Тино Брзи ја објави својата нова песна

Urednik
Младиот артист Валентино Милорадевски од Куманово попознат како Тино Брзи ја објави својата нова песна под името „Самама”. Во море песни за алкохол и брзи...
МК Сцена

ДНК со спот снимен во хотелот на АДОРА во Златибор за новата песна „Амајлија“

Urednik
Популарното дуо ДНК, на сите музички и социјални платформи синоќа, ја објави најновата песна, преку импресивен видео спот, кој Панчо, Андреј и Теа Трајковска го...
МК Сцена

🎥Сара Мејс им подари химна на сите Хероини, кои секојдневно се борат со животните предизвици

Urednik
Сара Мејс го објави својот најнов музички проект „Хероина”. Станува збор за безвременскa порака, која ја носи самиот текст на песната. Автор на текстот и...
МК Сцена

Никола Џуричко повторно доаѓа во Скопје

Urednik
По минатогодишниот фантстичен станд-ап настап на сцената на македонската филхармонија, еден од најдобрите балкански актери со холивудска кариера, Никола Џуричко повторно гостува во Скопје. Човекот...
МК Сцена

„SALVATORE “ – РЕСТОРАН ШТО ГИ ОТСЛИКУВА ИТАЛИЈАНСКАТА ПРЕФИНЕТОСТ И КУЛТУРА – ОТВОРЕН НОВ ИТАЛИЈАНСКИ РЕСТОРАН ВО СКОПЈЕ

Urednik
На падините на Водно, во елитниот комплекс „Panorama Residence“ започна со работа новиот ресторан „Salvatore All Day Italian Restaurant & Bar“. Љубителите на вкусни италијански...
МК Сцена

Последното долгометражно документарно остварување на Тамара Котевска доби светски дистрибутер и започнува со „патување“

Urednik
Документарниот филм THE WALK (Патување пеш) во режија на Тамара Котевска започнува со европска фестивалска турнеја. Најпрво, филмот ќе има европска премиера на најголемиот фестивал...
МК Сцена

Концерт на легендарниот српски рапер Марчело во МКЦ

Radmila Tasevska
На 24 февруари со почеток во 21 часот во Младинскиот културен центар ќе се одржи самостојниот концерт на легендарниот српски музички артист, писател и поет,...
МК Сцена

„Литература.мк“ и „Џез ФМ“ радио носат нов, автентичен и оригинален музички концепт на урбаната сцена

Radmila Tasevska
„Литература.мк“, во партнерство со радиото „Џез ФМ“, најави почеток на низа музички настани во новото Café Literatura во „Дајмонд мол“. Под мотото „Читаме џез“ почнува...
МК Сцена

📽 Нов видео запис „Бегаш“ на Стефанија – Девојчето со долгата коса

Radmila Tasevska
Овој видеозапис е втор од четирите спотови кои се поврзани во приказната на „Девојчето со долгата коса“, според истоимениот албум кој беше промовиран на крајот...