Таг : Бенд

Забава МАГАЗИН

Член на бендот Бон Џови објави дека е заразен со коронавирус

Клавијатуристот на рок бендот Бон Џови објави дека е заразен со коронавирусот. Во објава на Инстаграм тој откри дека штотуку ги добил резултатите од тестот...
Забава МАГАЗИН

Каде се и што прават некогаш популарните ТАТУ?

Елена Даскалова
Во 2002 година, русинките Лена и Јулија направија вистински хаос на светската естрада со спотот за песната „All The Things She Said“, во кој страствено...
Забава МАГАЗИН

Лив Тајлер откри дека ѝ е непријатно на концертите на татко си

Лив Тајлер неодамна гостуваше на талк шоуто на Џими Кимер и зборуваше за својот живот во Лондон, децата, сопругот, но и играа игри. Кимел ја...
Забава МАГАЗИН

Бендот Аеросмит на суд поради малтретирање

Тапанарот на бендот Аеросмит, Џои Крејмер, ги тужи членовите на бендот за малтретирање. Крејмер, кој во бендот е од неговото основање во 1970 година, полесно...
Забава МАГАЗИН

Металика донираа 750.000 долари за пожарите во Австралија

Легендарниот хеви метал бенд Металика објави дека ќе донираат 750.000 австралиски долари на локалната австралиска противпожарна служба , ако и на Државната противпожарна управа во...
Забава МАГАЗИН

Џин Симонс објави фотографија од својот појадок со која ги згрози фановите

Басистот на бендот Кис шокираше на социјалните мрежи кога објави фотографија од својот појадок на Твитер на која се гледа дека во своите снегулки става...
Забава МАГАЗИН

Ред Хот Чили Пеперс ги воодушевија своите фанови, се враќа легендарниот гитарист

Кристина Денесовска
Бендот Ред Хот Чили Пеперс објави на својот Инстаграм профил дека Џон Фрушанте, по 10 години, повторно ќе стане гитарист на оваа група, пренесуваат светските...