Таг : Арсовски

Политика

Арсовски: Кирацовски призна на суд дека бил на состанок за Старечки дом со Силјан Мицевски, Боки 13 и Петровска (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ денеска по рочиштете за предмет во кој го тужи поранешниот пратеник и генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски за клевета поврзана со...
Политика

Отворените листи и една изборна единица преставува солидна основа за разговори за промена на Изборниот законик, вели Арсовски

Берта Китинска
Нема да зборуваме за претходните 4 години колку што е на власт Заев и СДСМ, туку ќе зборуваме за месец и половина колку што е...
Политика

Протестите не се задоцнети тие ќе траат сè додека не се турна оваа власт, вели Арсовски

Берта Китинска
Протестите поради поскапувањето на стурјата не се задоцнети и тие ќе траат сè додека не се турна оваа власт, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, ...
Политика

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ нема да предложи потпретседател на Собранието

Берта Китинска
ВМРО-ДПМНЕ ниту прифаќа, ниту пак ќе предложи потпретседател на Собранието, изјави портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски. „ВМРО-ДПМНЕ јавно се изјасни дека ниту прифаќа,...
СТАВ

Арсовски: Секој упасен судија, тајкун, лопов е голем чекор кон излез од ова длабоко, непрегледно мочуриште

Влатко Зорба
Сега државата ни е како Скопје 2014. Споменици насекаде, барок, фасади, панормаски тркала, железни, мртви галии, Аце на коњ, деветти постамент за Мајка Тереза, торта...
Политика

Арсовски: На Коневски очигледно адвокатурата му иде толку лошо па сега има желба да се врати во политика

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски преку  Фејсбук денеска реагираше на статусот на Ивица Коневски и наведе дека поранешниот градоначалник на Аеродром сака да биде секретар...
Политика

ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да состави влада, но не кажува со кој преговара

Влатко Зорба
ВМРО-ДПМНЕ е изборот на граѓаните и е партија која што освои најмногу мандати во Република Македонија, бидејќи сите знаеме дека СДСМ беше во коалиција со...
Политика

Арсовски: ДИК рачно да ги преброи ливчињата (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„ВМРО-ДПМНЕ останува најсилна политичка партија, а народот испрати јасна порака дека е за обнова. Државната изборна комисија има обврска да ги испита сите сомнежи за...
Политика

Арсовски не очекува Јавното Обвинителство да отвори постапка за новите снимки за Заев

Влатко Зорба
„15-ти јули е денот кога конечно ќе сфатите дека оваа држава не е ваша приватна сопственост, а вие не сте ставено во Влада за да...