СТАНДАРД life

Бајага

Балкан микс

Се појави фотографија од Бајага и неговата нова девојка

Urednik
Пред една година јавноста дозна дека Момчило Бајагиќ Бајага (63) се развел од сопругата Емилија по повеќе од три децении брак. Медиумите во Србија сега...
Балкан микс

„Бајага и инструктори“ завршија во учебниците за четврта година гимназија: Еве на која нивна песна учениците ќе учат да свират (ФОТО)

Radmila Tasevska
Легендарниот бенд „Бајага и инструктори“ заврши во учебникот Музичка култура за четврта година од општествено-јазичниот курс на гимназијата. Со овој факт на „Твитер“ се пофали...
Балкан микс

Бајага: Му благодарам на Бога што сум талентиран и што избрав работа што ме радува

Urednik
Музичарот Момчило Бајагиќ Бајага неодамна се разведе, а во јавноста се појави фотографија на која пејачот наводно е уловен со нова девојка. Иако вешто избегнува...