СТАНДАРД life

Концерти

Балкан микс

Дино Мерлин го преплави Белград со емоции, публиката го испрати со овации

Urednik
По синоќешната експлозија на љубовни песни и досега невидениот сценско-музички спектакл на Дино Мерлин, се случи врвот на „мерлиноманијата“ што владееше во Белград последните денови,...
Балкан микс

Петар Грашо за Алба: „Хана менува пелени, јас имам концерти навечер“

Urednik
Познато е дека Петар Грашо не е од оние познати личности кои со задоволство зборуваат за неговиот приватен живот, исто како неговата сопруга Хана Хуљиќ,...
Балкан микс

Тони Цетински за петте концерти на Александра Пријовиќ во Загреб: „Мора да имаме квалитетен одговор“

Urednik
Пејачот Тони Цетински проговори за својот брачен живот, кариера, а се осврна и на успехот на Александра Пријовиќ. Имено, тој и неговата сопруга Далиборка имале...
Балкан микс

Нина Бадриќ откри што искрено мисли за Пријовиќ и нејзиниот успех во Хрватска

Urednik
Нина Бадриќ е една од ретките хрватски пејачки кои јавно ја поддржаа србинката Александра Пријовиќ и тоа што распродаде пет арени во Загреб. После тоа,...
Шоубиз

Ги одложи сите концерти: Знаете ли од што боледува Брус Спрингстин?

Urednik
74-годишниот музичар Брус Спрингстин не убеди дека чирот на желудникот не е воопшто безопасен и дека може да создаде бројни проблеми. Тој беше принуден да...
Шоубиз

Лизо откажа претстојниот концерт по обвинувањата за малтретирање и сексуално вознемирување

Urednik
Откако минатата недела тројца танчерки ја обвинија за малтретирање, навреди и сексуално вознемирување, американската пејачка Лизо (35) го откажа претстојниот концерт. Таа требаше да настапи...
Балкан микс

Петиција за забрана на Дино Мерлин да одржува концерти во Србија

Urednik
Дино Мерлин закажа четири концерти по ред во Белград за во ноември. Интересот е голем, а билетите за нив беа веднаш распродадени. Но во Србија...
ТЕХНОЛОГИЈА

Harman L.I.V.E. ги носи концертите во автомобилот

Влатко Зорба
Harman воведе нова технологија за звук во автомобилот наречена Live Interactive Virtual Experience (L.I.V.E.). Според подружницата на Samsung, платформата им овозможува на корисниците да комуницираат...